עסקה רביעית לביג עם KIMCO: רכשו מרכז מסחרי בלונג איילנד בכ-44 מיליון דולר

שווי ההשקעות המצרפי של חברות הינו 560 מיליון דולר ל-23 מרכזים

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ההתפשטות לאמריקה נמשכת: חברת נדל"ן הישראלית ביג, שבשליטת האחים יהודה ורוני נפתלי, דיווחה היום (ג') על השלמת העסקה לרכישת כ-50% ממרכז קניות בלונג איילנד תמורת כ-22 מיליון דולר (כ-75 מיליון שקל). הרכישה תתבצע יחד עם KIMCO האמריקאית - רביעית במספרה - שתחזיק 50% הנותרים במרכז (סך עלות המרכז - 44 מיליון דולר).

המרכז הנרכש הינו בשטח 26 אלף מ"ר, כאשר שיעור התפוסה בו הינו 88.5%. דמי השכירות הצפויים בשנה הראשונה הינם 3.6 מיליון דולר - המגלמים תשואה של 8.2%.

המרכז Independence Plaza, שמאוכלס על ידי כ-25 שוכרים לתקופה שבין 3-30 שנים, נרכש על ידי בעליו הקודמים באמצעות הלוואה בנקאית שיתרתה עומדת על 34 מיליון דולר. לאחר מסירת המתחם, תועבר גם יתרת החוב לבעלים החדשים, כך שבפועל במסגרת העסקה שילמו הרוכשות כ-9.5 מיליון דולר בלבד.

ביג מציינת בהודעתה כי מדובר בעסקה הרביעית שהיא עורכת עם Kimco, וכן ששווי ההשקעות הכולל שלהם יחדיו הינו 560 מיליון דולר. בחודש מאי שנה שעברה דיווחה על עסקה לרכישת 49.9% בשני מרכזים מסחריים מניבים בקליפורניה בכ-33 מיליון דולר; חודש לאחר מכן דיווחה על רכישה של 15 מרכזים מסחריים ב-422 מיליון דולר; ואילו בסוף יולי 2010 דיווחה שוב השלמת רכישה של חמישה מרכזים בכ-30 מיליו דולר. סך ההשקעות המשותפות מורכבות מ-23 מרכזי קניות, בשטח של 355 אלף מ"ר.

הרכישה של ביג מצטרפת לגל של רכישות נדל"ן מניב בארה"ב על ידי חברות ישראליות שונות. המשקיעים הישראלים מנצלים את השפל במחירי הנדל"ן, שטרם הצליחו להתאושש מאז המשבר הגדול ב-2008, ואת מצוקת האשראי והמזומנים שאליו נקלעו עסקים רבים, לטובת עסקות חדשות. הרכישות נעשות בהנחה שבשנים הבאות המחירים ישובו לטפס יחד עם התאוששות הכלכלה האמריקאית, וכך הם יוכלו לגזור רווחים.

בין העסקות שבוצעו לאחרונה היו ניתן למנות רכישת בניין מסחרי בשיקגו על ידי נכסים ובנין מקבוצת אי.די.בי ב-122 מיליון דולר, וזאת בהמשך לרכישת בניין HSBC בניו יורק תמורת 300 מיליון דולר כחצי שנה קודם לכן; אביב ארלון, שרכשה מרכז מסחרי באינדיאנה ב-52 מיליון דולר; שאול אלוביץ' ומשפחת ויל, שרכשו בתחילת השנה 26% ממתחם מגורים ב-47 מיליון דולר; ועוד רבות אחרות.

ביג עוסקת בייזום, תפעול והשכרה של מרכזי קניות פתוחים ומחזיקה בקניאל העוסקת בייצור אריזות משקה. החברה, שמנוהלת על ידי איתן בר זאב, נסחרת בתל אביב לפי שווי שוק של יותר ממיליארד שקל. מאז תחילת השנה ירדה מניית החברה ב-3.7%. את 2010 סיימה ברווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 266 מיליון שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker