היורש: פוקס רוצה למנות את בנו של ויזל כמנהל - בעיצומו של משבר ההטרדות המיניות

פוקס פירסמה זימון לאסיפה, שתתקיים בסוף אוקטובר ■ האסיפה תצביע על מינויו של מורן ויזל, בן 23, כמנהל המכירות של מועדון כרטיסי האשראי Dream Card VIP, בעלות שכר של 360 אלף שקל בשנה ■ ויזל הבן יצטרף לגיסו, תומר צ'פניק, שמועסק כסמנכ"ל מכירות נייקי קנדה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הראל ויזל
הראל ויזלצילום: אייל טואג

בעיצומו של משבר ההטרדות, פוקס מבקשת להרחיב את העסקתם של בני משפחת ויזל בקבוצה - על אף העדויות נגד המנכ"ל והבעלים, הראל ויזל. פוקס זימנה אסיפה כללית לאוקטובר, שבה יידרשו בעלי המניות לאשר את מינוי של מורן ויזל, בנו של הבעלים, לתפקיד מנהל המכירות של מועדון כרטיסי האשראי החדש Dream Card VIP. המינוי נכנס לתוקף ב-1 באוגוסט לשלוש שנים. ההמלצה על מינוי בנו של ויזל ניתנה בשבוע שלפני התפוצצות הפרשה, ולאחריה מחויבת החברה להודיע על כינוס אסיפה תוך שבועיים. 

ויזל הבן (23) הוא סטודנט לתואר ראשון במנהל עסקים במרכז הבינתחומי הרצליה, "לוחם ובוגר קורס מ"כים ביחידה מובחרת בצה"ל", כפי שנכתב בדיווח לבורסה. ב-2017-2016 עבד ויזל הבן בתפקידים שונים בקבוצה, בהם מוכרן בחנות, סגן מנהל חנות ומנהל חנות. בפוקס ציינו כי ויזל צבר ניסיון בתחום המכירות, וכן בתחום של הקמה וניהול של חנויות במותגי החברה.

בינואר 2016 אישר דירקטוריון פוקס את העסקתו של ויזל בתפקידיו הקודמים בשכר ש"לא עלה על השכר החודשי הממוצע במשק". העסקתו הסתיימה בסוף ספטמבר. בתפקיד החדש יקבל ויזל שכר של כ-15 אלף שקל בחודש, בתוספת תנאים סוציאליים, ימי חופשה, ימי מחלה והבראה רכב צמוד והחזר הוצאות. כמו כן, הוא יהיה זכאי למענק שנתי החל מ-2019 בגובה שתי משכורות חודשיות. עלות שכרו השנתית צפויה להסתכם ב-360 אלף שקל.

ביולי השנה השיקה פוקס כרטיס אשראי חדש מבית לאומי קארד, בשם DREAM CARD VIP. הכרטיס מבוסס על מועדון DREAM CARD (דרים קארד) של הקבוצה, שכולל 1.5 מיליון חברים. הכרטיס תקף לקניות כל מותגי אופנה בקבוצת פוקס, והוא מאפשר צבירת נקודות של 12% בכל קנייה.

פרט למורן, בקבוצת פוקס מועסק גם חתנו של הראל ויזל, תומר צ'פניק, שנשוי לבתו ירדן. החל מאוקטובר 2017, צ'פניק מכהן סמנכ"ל המכירות של נייקי קנדה, שחנויות המותג שלה מופעלות על ידי פוקס. תנאי העסקתו של צ'פניק (שכבר אושרו בעבר) כוללים שכר חודשי של 30 אלף שקל, ליסינג לרכב עד 4,000 שקל לחודש והשתתפות בשכר דירה בקנדה, בהיקף בסכום של עד 8,500 שקל בחודש - לא כולל בונוס שנתי של עד שלוש משכורות בהתאם לעמידה ביעדים.

אישור המינוי של ויזל הבן פוגש את פוקס בעיצומו של משבר. עדויות שפורסמו בנוגע להטרדת מיניות הגבירו החשש כי הראל ויזל יאולץ לפרוש מתפקידו. מניית פוקס איבדה בשבועיים האחרונים כ-15% - ושווי השוק של החברה נחתך בכ-150 מיליון שקל.  בשבוע שעבר התגבר החשש כי ויזל קרוב לסיים את תפקידו בחברה, לאחר שפורסמה עדות נוספת על הטרדה מינית, לכאורה.

הראל ויזל הוא במידה רבה האיש שאחראי על הצלחתה של פוקס בשנים האחרונות, כמו גם על המהלכים שסייעו להתמודד עם המציאות המאתגרת בענף האופנה, שכוללת מעבר גובר של לקוחות לאינטרנט ולרכישות בחו"ל. בשבוע שעבר מינה דירקטוריון פוקס בודקת חיצונית לעדויות נגד ויזל, כך שבסיומה של הבדיקה יוכלו המשקיעים להבין מה יעלה בגורל ההנהלה הקיימת.

באסיפה הכללית תעלה להצבעה גם ההצעה למנות מחדש את הדירקטורים של פוקס - אבי זלדמן (יו"ר), המנכ"ל ויזל, אברהם פוקס ואסנת רונן. כמו כן יידרשו בעלי המניות להצביע על ההחלטה לאשר מענק חד פעמי של 200 אלף שקל לרן ארנון - המשנה למנכ"ל, ולאלעד ורד - משנה למנכ"ל רכש ולוגיסטיקה וחתנו של אברהם פוקס, מבעלי השליטה. זאת, בשל "תרומתם הניכרת ומאמציהם המיוחדים במספר תחומים ופרויקטים אשר תרמו באופן משמעותי לשיפור התוצאות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker