חודש חזק לקופות הגמל וקרנות ההשתלמות: תשואות של עד 1.6% באוגוסט

קופות הגמל וקרנות ההשתלמות הניבו באוגוסט תשואות חיוביות במיוחד של עד 1.6% בקופות הכלליות ועד 4.3% בקופות המנייתיות ■ קופות עם חשיפה גדולה לשוק המניות בישראל צפויות להוביל את תשואות אוגוסט

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
קופת חיסכון
צילום: Getty Images IL

קופות הגמל וקרנות ההשתלמות סוגרות את אוגוסט עם תשואות חיוביות במיוחד של עד 1.6% בקופות הכלליות ועד 4.3% בקופות המנייתיות. בבית ההשקעות מיטב דש מעריכים שהתשואה הממוצעת בקופות הכלליות עומדת באוגוסט על 1.2%, ו-3.3% בקופות המנייתיות. זה החודש השני ברציפות עם תשואות חיוביות גבוהות בענף הגמל.

בשוק מעריכים שקופות גמל שחשופות יותר לשוק המניות הישראלי נהנו באוגוסט מתשואות גבוהות יותר ביחס לקופות שחשופות יותר לשווקי המניות בחו"ל. מדד ת"א 35 עלה באוגוסט בשיעור של 5.5%, ומדד ת"א 125 עלה ב-6%. לעומתם, רוב מדדי המניות הבולטים בארה"ב עלו בשיעורים מתונים יותר. מדד הדאו ג'ונס עלה ב-2.2% מדד S&P עלה באוגוסט ב-3% ואילו מדד הנאסד"ק עלה ב-5.4%. באירופה התשואה במדדי המניות המובילים היתה אפילו שלילית. כך, מדד הדאקס הגרמני ירד ב-2.4%, מדד הקאק הצרפתי ירד ב-0.6% ומדד היורוסטוקס 50 ירד ב-3.4%.

בין הקופות שמחזיקות חשיפה גדולה יותר לשוק הישראלי ניתן להזכיר את קופות הגמל שמנהל בית ההשקעות אנליסט . בשל ההטייה הגדולה לישראל סבלו קופות אנליסט בחודשים האחרונים מפיגור משמעותי בתשואה. על פי הנחיות רשות שוק ההון, התשואות הפרטניות לאוגוסט של כל קופת גמל וקרן השתלמות צפויות להתפרסם רשמית רק ב-15 לספטמבר.

במיטב דש מעריכים כי מתחילת השנה הניבו קופות הגמל וקרנות ההשתלמות הכלליות תשואה ממוצעת של 3.1%, ואילו הקופות המנייתיות הניבו מתחילת השנה תשואה ממוצעת של 6.5%. לעומתן, הקופות הסולידיות הניבו מתחילת השנה תשואה נמוכה, ואף שלילית. הקופות המדדיות הניבו מתחילת 2018 תשואה ממוצעת של 0.9%, ואילו הקופות השקליות מחזיקות מתחילת השנה בתשואה שלילית ממוצעת של 0.5%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker