בית המשפט אישר: אפריקה ישראל תעבור מלב לבייב למוטי בן משה

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, אישר את הסדר הנושים שבמסגרתו צפויים מחזיקי האג"ח של אפריקה לקבל החזר של 2.3 מיליארד שקל מתוך חוב כולל של כ-3 מיליארד שקל

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מוטי בן משה
מוטי בן משה. בשוק עדיין לא יודעים איך מתכנן לסגור את ההנפקהצילום: אייל טואג

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, אישר את הסדר הנושים שבמסגרתו תימכר חברת אפריקה ישראל השקעות לידי מוטי בן משה. ההסדר אושר בתום דיון שהתקיים הבוקר בבית המשפט. במסגרת ההסדר, צפויים מחזיקי האג"ח של החברה לקבל החזר של 2.3 מיליארד שקל מתוך חוב כולל של כ-3 מיליארד שקל.

בחודש שעבר אישרה אסיפת נושים של החברה את אישור ההסדר שנחתם כבר בדצמבר 2017, ובנוי מכמה חלקים: בשלב הראשון, חברת אקסטרה, שבבעלות בן משה תרכוש את מלוא הבעלות על אפריקה ישראל להשקעות. בשלב השני, אקסטרה תמכור תמורת 1.3 מיליארד שקל ל אלון רבוע כחול , אף היא בשליטת בן משה, את אחזקות אפריקה השקעות ב אפריקה נכסים .

העניינים הסתבכו בינואר האחרון, כשבעיצומו של המשא ומתן להסדר הוציאה רשות המסים שני צווי שומה לאפריקה, שמחייבים אותה לשלם 245 מיליון שקל במזומן. ההסכמות שאליהן הגיעו הצדדים בשבוע שעבר היו אמורות לצלוח את המשוכה הזאת. בין היתר, הוסכם כי אפריקה תשלם לרשות המסים 70 מיליון שקל במזומן (מחזיקי האג"ח אמורים לשאת בתשלום של 50 מיליון שקל, ובן משה אמור לשלם 20 מיליון שקל). ההסכמות כוללות גם ויתור על הפסדים צבורים למס בסכום של 800 מיליון שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker