תמר פטרוליום מחלקת דיווידנד של כ-140 מיליון שקל; תשואת הדיווידנד - 18%

מדובר בדיווידנד השני שמחלקת החברה מאז הקמתה ביולי 2017 ■ מניית תמר פטרוליום רשמה עלייה של כ-18% בחודש האחרון ■ עם זאת, מאז ההנפקה המניה איבדה 15%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליעמי ויסמן, מנכ"ל תמר
פטרוליום
ערן אזרן

תמר פטרוליום , המחזיקה במאגר תמר, הודיעה הבוקר (א') על חלוקת דיווידנד בסך של כ-39 מיליון דולר (כ-140 מיליון שקל). מדובר בחלוקת הדיווידנד השנייה של החברה, שהוקמה לפני כשנה, ובסך הכל חילקה כ-71 מיליון דולר.

תמר פטרוליום נוהגת לחלק למשקיעים את מלוא יתרת העודפים שצברה. הדיווידנד - שהיום הקובע לו הוא 26 בספטמבר - משקף תשואת דיווידנד שנתית של כ-18% (סך החלוקה למניה לעומת מחירה בבורסה לפני שנה). מניית תמר פטרוליום רשמה עלייה של כ-18% בחודש האחרון. עם זאת, מאז ההנפקה המניה איבדה 15%.

לפני כשבוע פרסמה תמר פטרוליום את דו"חותיה הכספיים. החברה דיווחה כי ההכנסות (בניכוי תמלוגים) במהלך החצי הראשון של 2018 הסתכמו בכ-113 מיליון דולר, לעומת כ-72 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד, עלייה של כ-57%. הרווח התפעולי עמד בחצי הראשון של השנה על כ-83 מיליון דולר, לעומת כ-56 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד, עלייה של כ-48%.

מכירות הגז הטבעי ממאגר תמר במהלך החצי הראשון של 2018 עמדו על כ-5 מיליארד מ"ק (BCM), עלייה של כ-4% ושיא של כל הזמנים לתקופה הזאת (בהשוואה לתקופה המקבילה בשנים עברו). עליות אלו בתוצאות החברה נרשמו כתוצאה מעליית חלקה במאגר במארס 2018, לאחר השלמת העסקה שבה רכשה מנובל אנרג'י זכויות נוספות במגר, כך שחלקה של תמר פטרוליום עלה לכ-16.25%.

ליעמי וייסמן, מנכ"ל תמר פטרוליום: "חלוקת הדיווידנד מתבצעת בהתאם ליעדי החברה המספקת חשיפה אופטימלית למאגר תמר תוך השאת תשואה מרבית למשקיעים. אנו עדים בחודשים האחרונים לביקושי שיא חדשים לגז טבעי, ומאמינים שמגמה זו תימשך ואף תיגבר עם המשך צמצום ייצור החשמל בפחם, גידול הביקוש לגז כתוצאה משימושים נוספים כגון המעבר לשימוש בכלי רכב חשמליים וייצוא גז ממאגר תמר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker