אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף של 20 מיליון דולר באסיה

החברה תספק מערכות תצפית למטוסי סיור ימיים עבור מדינה באסיה

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

חברת אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף כספי של 20 מיליון דולר להספקת מטעדים (מטען יעודי במקרה זה מצלמה) מסוג Compass למטוסי סיור ימי עבור מדינה באסיה. מדינה זו, שמפעילה את אחד מציי מטוסי הסיור הימי הגדולים בעולם, בחרה במטעדים של
אלביט מערכות כפתרון להגנה על חופיה. ההספקה תתבצע בשנתיים הקרובות.

המטעד מסוג Compass, שפותח ויוצר בחברה הבת אלביט מערכות אלקטרו אופטיקה (אלאופ) הותקן כבר במאות כלי טייס כולל במטוסים ללא טייס. מטעד ה-Compass נמנה עם משפחת מטעדי ה-15 אינץ' וכולל מערכת תרמית מתקדמת, מד טווח לייזר וערוץ יום, ומאפשר תצפית איכותית גם בתנאי מזג אוויר קשים. המטעד משולב במערכות המשימה של המטוס, כמו מכ"מ הסיור הימי ומערכות השליטה והבקרה ומעניק לצוות המטוס יכולות משימה משופרות.

עדי דר, מנכ"ל אלאופ, אמר שמערכות התצפית הימיות הן למטוסי סיור ימיים והן לספינות הן חלק חיוני בהגנת הגבולות הימיים של מדינות רבות. דר ציין כי לאור הביקוש הגובר למערכות של הגנה ימית ולמצלמות ברזולוציה גבוהה הכפילה אלאופ את כמות המטעדים שהיא מייצרת המיועדים לשילוב במטוסי סיור ימיים.

אלביט מערכות זכתה אתמול בחוזה להספקת מאמנים טקטיים מתקדמים בהיקף כספי של 32.7 מיליון דולר. המערכות ישמשו את כוחות שריון וחיל הרגלים של אחד מהצבאות באסיה ויסופקו ב-3 השנים הקרובות.

הפרויקט כולל מאמני נהיגה עבור סוגים שונים של רכב קרבי משוריין (רק"מ) וכן מאמני ירי ומאמנים טקטיים. הגמישות של המערכת תאפשר אימון מרמת החייל הבודד ועד לרמת צוות קרב פלוגתי משולב ואף עבור דרגי פיקוד גבוהים יותר.

המערכת מאפשרת גם למתאמן להתאים את האימון לכל תרחיש לחימה. המערכת מתוכננת לשימוש חוזר בכמות רבה ככל האפשר של רכיבים במאמני הירי ובמאמני הנהיגה כדי להשיג חסכון מירבי בעלויות.

אלביט מערכות הרויחה 28 מיליון דולר במחזור של 620 מיליון דולר ברבעון הראשון של
2010, בהשוואה לרווח של 50 מיליון דולר במחזור של 618 מיליון דולר ברבעון המקביל
ב-2010. החברה נסחרת בשווי של 5.6 מיליארד שקל לאחר ירידה של 2.3% ב 12
החודשים האחרונים.

בתוך כך, קיבל בית משפט את בקשתן של אלביט מערכות והתעשייה האווירית לסלק על הסף את הבקשה לאישור תביעה נגזרת על ידי בעלי מניות המיעוט בחברת אימג'סט אינטרנשיונל שהיא חברה מוחזקת של אלביט מערכות וחברה בת של התעשייה האוירית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker