ועדת הכספים אישרה: חצי מיליארד דולר תוספת ערבות ליצואנים

כיום היקף ערבות המדינה עומד על מיליארד ורבע דולר, וכעת מדובר בתוספת של עוד חצי מיליארד דולר

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

ועדת הכספים של הכנסת אישרה את בקשת משרד האוצר להרחיב את ערבות המדינה לחברת 'אשרא' בסך חצי מיליארד דולר כערבות המדינה ליצואנים. סגן החשב הכללי ערן היימר הציג את הבקשה ואמר כי "היקף התוכנית היא דרמטית ונועדה לתת כלים שלא נתנו קודם ליצואנים. יש כיום ביקושים גדולים כתוצאה מחוסר הוודאות בעולם, ואנו רוצים לתת ליותר חברות ערבות". היימר ציין כי כיום היקף ערבות המדינה עומד על מיליארד ורבע דולר, וכעת מדובר בתוספת של עוד חצי מיליארד דולר.

חזקי ישראל מהתאחדות התעשיינים ביקש מחברי הוועדה לאשר את התוספת שנועדה לסייע ליצואנים אך ביקש מיו"ר הוועדה ח"כ משה גפני (יהדות התורה) לדרוש מהאוצר להביא תוכנית סיוע מוגדרת למען היצואנים, עקב השחיקה ברווחיותם.

גפני אמר כי מדובר בצעד נכון לכלכלה הישראלית אשר יעניק ביטחון ליצואנים. חברי הוועדה ביקשו לשמוע מנציגי האוצר אודות תהליך מתן הערבות לחברות ונציגי האוצר סיפרו כי מדובר בוועדה הבוחנת כל עסקה לגופה, "הערבות הזאת הניתנת לייצוא אינה רק כלכלית אלא בעלת השלכות פוליטיות, הדבר קיים ברוב מדינות העולם המסייעות לייצוא למדינות אחרות".

בנוסף, אישרה הוועדה לבקשת משרד האוצר מיליארד שקלים כערבות מדינה לחברות הביטוח הפרטיות לטווח הבינוני, על מנת שיוכלו להרחיב את הטווח אשר אינם מבטחים כיום.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker