אסתר לבנון תמשיך לכהן כמנכ"ל הבורסה 4 שנים נוספות

"מראש לא ראיתי את עצמי כבאה לכאן לכמה שנים; המטרה להפוך את הבורסה למרכז לגיוסים להיי-טק"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק

אסתר לבנון תמשיך לכהן כמנכ"ל הבורסה ל-4 שנים נוספות. לבנון מכהנת כמנכ"ל הבורסה לניירות ערך משנת 2006.

במהלך כהונתה האחרונה פעלה לקידום החשיפה הבינלאומית של הבורסה בישראל להפיכתה לבורסה גלובלית, זאת באמצעות חתימה על הסכמי שיתוף פעולה עם הבורסה של לונדון, נאסד"ק ,NYSE, שנחאי ,טורונטו, קפריסין ושידרוג מערכות המסחר אשר שידרגה את הבורסה למעמד שוק מפותח.

לדברי לבנון, "המשך הכהונה היה צפוי, מראש לא ראיתי את עצמי כבאה לתפקיד ל-4 שנים בודדות ואני לא מסתכלת על זה כסיכום תקופה. שנכנסתי לתפקיד היינו שוק מתפתח היום אנחנו שוק מפותח וההגדרה תלויה במסלקות הבורסה ואופן פעולתן".

לבנון ציינה כי מסלקת הבורסה קיבלה דירוג גבוהה מאוד של A + - הרמה הגבוהה המיוחסת למסלקות בבורסות אירופאיות, מה שמאפשר ומעודד משקיעים מרחבי העולם לבוא ולהשקיע כאן.

"בעתיד הקרוב אנו רוצים להפוך את הבורסה למרכז היי-טק עולמי כך שחברות מקומיות יוכלו לגייס כסף ביתר קלות וחברות מהעולם יראו בישראל כמקום מרכזי לגיוסי היי-טק", הדגישה לבנון . "בתקופה האחרונה נוספו כ-20 חברות היי-טק וביו טכנולוגיה חדשות להיסחר בישראל, אם על ידי הנפקות חדשות ואם על ידי רכישת שלדים. המגמה הזאת רק הולכת להתעצם. יש תחרות קשה בין הבורסות בעולם, יש תופעות איחודים בין בורסה לבורסה  וגניבת חברות נסחרות.  התחרות רק מחריפה לכן אנו מתמקדים בקידום התעשייה  שיש לנו יתרון יחסי בה שהיא ההיי-טק".

עוד הוסיפה לבנון כי בתקופה האחרונה היא מנסה  להראות לחברות ערביות שהן יכולות לגייס דרך הבורסה הישראלית כספים.

"שיכללנו את המדדים ונכסי הבסיס כמו גם את התשתיות עליהן באמצעות מודל חישוב קל שנעשה כך שגופים שונים בעולם יוכלו להנפיק מכשירי מסחר עליהם ביתר קלות. המטרה העיקרית שלי היתה ותהייה ליצור שיתופי פעולה עם חו"ל לשדרג את מערכת המסחר וללכת לרכישת מערכת בינלאומית מובילה בתחום זה והכל בשביל להשאיר את הבורסה בישראל כרלוונטית", סיכמה לבנון.

אסתר לבנון, מנכ"לית הבורסהצילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker