רמי לוי יכפיל את המכירות באינטרנט באמצעות המחסנים הרובוטיים של קומונסנס

הסטארט-אפ קומונסנס יקים לרמי לוי 12 מתקנים רובוטיים במרכזי הערים ויפעיל אותם תמורת אחוזים מההזמנה. ברמי לוי מעריכים שהפרויקט, שיחל לפעול בסוף 2019 ויושלם במחצית 2021, יעביר את הפעילות באינטרנט מהפסד לרווח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מימין: אייל גורן, אורי אברהם, שי כהן, אלרם גורן
מייסדי קומונסנס רובוטיקס, מימין: אייל גורן, אורי אברהם, שי כהן, אלרם גורןצילום: רן יחזקאל

חברת  רמי לוי מבצעת מהלך משמעותי שעשוי להרחיב את המכירות המקוונות ולהגדיל את כוח התחרות שלה מול שופרסל. רמי לוי חתמה על הסכם עם קומונסנס רובוטיקס לפיו קומונסנס תקים עבורה 12 מתקנים רובוטיים לצורך מתן שירותי הזמנות מקוונות.

קומונסנס תקים עבור רמי לוי בשלב הראשון 2 אתרים שיתחילו לפעול עד סוף דצמבר 2019 - ובשלב השני יוקמו 10 אתרים שיתחילו לפעול עד סוף יולי 2021. אתרים אלו ייתנו שירות ומענה בתחום המכירות המקוונות לצרכן בפריסה ארצית.

קומוסנס תפעיל את המתקנים הרובוטיים עבור רמי לוי ותספק לה את שירותי קבלת הפריטים, האחסון, ליקוט הפריטים על פי הזמנת הלקוח המקוונת ואריזתם. המתקנים הרובוטיים יוקמו בשטח קטן יחסית במרכזי הערים ויאפשרו לרמי לוי לקצר את זמן האספקה של ההזמנה המקוונת מיממה עד כמה ימים כיום - לשעות ספורות עם הפעלת המתקנים הרובוטיים. המתקנים הרובוטיים גם יאפסו את החוסרים והמשלוחים החוזרים בהזמנות המקוונות - וכל זאת ללא השקעה ברכוש קבוע. השקעה זאת תיעשה על חשבונה של קומונסנס ממקדמות שתקבל מרמי לוי וייפרעו בתקופה מוערכת של 4 שנים.

רמי לויצילום: אמיל סלמן

רמי לוי וקומונסנס הסכימו שהחל בשנה השלישית כלומר החל ב-2021 יעמוד מספר ההזמנות המינימלי על אלפי הזמנות ביום מהאתרים. על פי ההסכם רמי לוי תשלם לקומונסנס תמורה חודשית שתהיה השיעור ממחירי המוצרים שהוזמנו - ולא פחות מסכומי מינימום שנקבעו. זאת, בניכוי מקדמות שתשלם רמי לוי לקומונסנס בגין כל הקמה של אתר כנגד בטחונות.

>> קומונסנס רובוטיקס (CommonSense Robotics) - אחד הסטארט-אפים המבטיחים של 2018

קומונסנס התחייבה כלפי רמי לוי לרמת שירות מסוימת ולמנגנון של פיצוי במקרה של תקלות. רמי לוי אינה מפרטת את היקף המכירות המקוונות מכלל הכנסותיה ואולם על פי הערכות מדובר ב-4.5%-4.0% מהמחזור. רמי לוי אינה מקדמת את אסטרטגיית האינטרנט שלה משום שהיא מפסידה על כל מכירה מקוונת.

מתקנים רובוטיים של החברה הישראלית קומונסנס רובוטיקס, המפתחת ומייצרת רובוטים למחסני אריזה חכמיםצילום: Ran Yehezkel

החברה מעריכה כי הטכנולוגיה המתקדמת של קומונסנס תאפשר לה להרחיב את המכירות בתחום ולגרום לכך להרוויח מכל משלוח כך שבהדרגה הרווחיות של פעילות המסחר המקוון תתקרב לרמה הממוצעת של הרשת - 3.3% מהמחזור ברבעון השני של 2018.

בהנחה שרמי לוי תספק לקומונסנס 5,000 הזמנות מדי יום וסל קניות ממוצע של 300 שקל יגיעו המכירות המקוונות ל-450 מיליון שקל - שהם 8.8% מהמחזור ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני 2018.  

קומונסנס שהוקמה ב־2015 על ידי ארבעה יזמים, כולם יוצאי היחידות הטכנולוגיות בחיל המודיעין, מפתחת רובוטים זעירים ותוכנות לניהול מחסנים חכמים, אותם היא מקימה במרכזי הערים. כך היא יכולה לאפשר משלוח מהיר ללקוח. המחסן שבונה החברה הוא מודולרי ומנוהל רובוטית.

בעת הפריקה מבוצעת סריקה של המוצרים, הרובוטים יודעים מה נמצא ואיפה, ומרגע ההזמנה כל הפעולות הכרוכות בניהול המלאי ושינועו נעשות ללא מגע יד אדם. הרעיון אינו שונה מהותית מהאופן שבו מנהלת אמזון את מחסני הענק שלה, אך הוא מותאם גם למחסנים קטנים שנמצאים במרכזי הערים. בחברה מסבירים כי הפתרון יכול להעביר את הקמעונאים מהפסדים על מכירות אונליין, לרווח. קומונסנס גייסה עד כה 26 מיליון דולר מהקרנות אינוויישן אנדוברס, קרן אלף ומשקיעים נוספים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker