תדירגן של פימי עלולה למחוק 60% מהונה העצמי

החברה הבת איי.די.בי הגרמנית, שסיפקה לתדירגן 68% מהכנסותיה במחצית הראשונה של 2018, הגישה בקשה להקפאת הליכים בעקבות ירידה בהזמנות מפולקסווגן ■ המניה קורסת ב-15%

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישי דוידי, בעל השליטה בקרן פימי
ישי דוידי, בעל השליטה בקרן פימי צילום: אילן אסייג

תדירגן , המייצרת חלקי מנוע, שוקעת עמוק בבוץ - ועשויה להירשם כאחד הכישלונות הגדולים של קרן פימי בשנים האחרונות. איי.די.בי (ADB), החברה הבת הגרמנית של תדריגן, החליטה להגיש בקשה להקפאת הליכים לאחר שהגיעה למסקנה שלא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה לבנקים, לספקיה ולעובדיה בשנה הקרובה אם לא יוזרם הון לחברה. מניית תדריגן קורסת ב-15%.

איי.די.בי סיפקה 68% מהכנסותיה של תדירגן במחצית הראשונה של 2018 ומהווה 46% מנכסיה. אם יאושר הליך הקפאת ההליכים עלולה תדירגן למחוק 11.5 מיליון דולר מהונה העצמי, שהם 59% מהונה. איי.די.בי, שעוסקת בייצור חלקי מנוע לתעשיית הרכב, בעיקר לפולקסווגן, נפגעה מירידה בקצב ההזמנות החדשות שקיבלה, ומסירובה של קבוצת פולקסווגן להמשיך את בקשתה לשלם לה במזומן, כפי שעשתה בין מאי 2017 ליוני 2018.

גורמים נוספים לחולשתה של איי.די בי הם החולשה בשוק הרכב בגרמניה, שגורמת לירידה בכמויות ההזמנות שקיבלה; וכן ההשלכות של פרשת פולקסווגן ב-2015, שבה התגלו חריגות ללא מדווחות של נתוני הזיהום. פרשה זו גרמה לירידה בביקוש לכלי רכב מבוססי דיזל.

תדירגן, שבשליטת קרן פימי (53%), הפסידה 3 מיליון דולר במחזור של 14 מיליון דולר ברבעון השני של 2018, בהשוואה להפסד של 85 אלף דולר במחזור של 18 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2017. החברה עברה להפסד גולמי של 534 אלף דולר ברבעון החולף, בהשוואה לרווח גולמי של 743 אלף דולר במקביל ב-2017.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום