דלק מוכרת מניות הפניקס תמורת 253 מיליון שקל

המניות יימכרו על ידי החברה לצד שלישי באמצעות בנק מזרחי, ובמחיר השוק של מניית הפניקס אתמול ■ המחיר משקף להפניקס שווי של 5.2 מיליארד שקל

יצחק תשובה
יצחק תשובה, מבעלי דלקצילום: תומר אפלבאום

קבוצת דלק פירסמה הבוקר (חמישי) כי התקשרה עם בנק מזרחי בעסקה למכירת 12.5 מיליון מניות של הפניקס אחזקות , המהוות כ-4.9% מההון המונפק של הפניקס. המכירה בוצעה לצד שלישי ובמקביל בוצעה עסקת החלף עם הבנק.

המניות יימכרו בעסקה מחוץ לבורסה בעסקת מכר מלא על ידי החברה לצד שלישי באמצעות בנק מזרחי, במחיר של 20.25 שקל, מחיר הסגירה של מניית הפניקס אתמול. התמורה הכוללת היא 253 מיליון שקל, מחיר שמשקף שווי של 5.2 מיליארד שקל להפניקס.

העסקה מבוצעת כחלק מהמחויבות של קבוצת דלק למכור את הפניקס בהתאם לחוק הריכוזיות. שיטת המכירה של דלק מזכירה את שיטת המכירה של אי.די.בי. את מניות כלל ביטוח, בהבדל אחד עיקרי: לכלל ביטוח יש נאמן שמבצע את המכירה ועוקב אחרי שלביה, בעוד דלק פועלת על פי ראות עיניה בכפוף לתכתיבי חוק הריכוזיות.

על דלק להשלים את מכירת אחזקותיה בהפניקס עד 2019. החברה כבר ניסתה לבצע מכירה של המניות כמה פעמים בשנים האחרונות - אך ללא הצלחה. במסגרת עסקת ההחלף, בתום תקופה של עד 24 חודשים - במועדים ובמנות שנקבעו בהסכם - תבוצע התחשבנות בין דלק לבין בנק מזרחי ביחס להפרש בין המחיר שבו מזרחי רוכש את המניות למחיר השוק של המניות במועד שבו תבוצע ההתחשבנות, בחישוב מתואם דיווידנדים.

בגין עסקת ההחלף העמידה דלק לטובת מזרחי פיקדון כספי משועבד, ואף התחייבה להגדילו במידה שתחול ירידה בשווי המניות. המשמעות של עסקת החלף היא שכיום דלק נהנית מהמחיר הגבוה שאליו הגיע הפניקס בשוק כיום, אך היא גם שומרת לעצמה את האפשרות ליהנות גם מעליות עתידיות במחיר מניות הפניקס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker