גילת זכתה בחוזה של 18 מיליון דולר עבור גזפרום ספייס סיסטמס

המערכות והמסופים הלווייניים של החברה יספקו אינטרנט מהיר ברוסיה באמצעות לוויין תקשורת שישוגר, על פי התכנון, ב-2019 ■ האינטרנט יסופק גם ברכבות ובמטוסים

יורם גביזון
צילום: ניר קידר

חברת גילת , שמספקת מוצרים ושירותים מבוססי תקשורת לוויינית, חתמה היום (ד') על הסכם עם גזפרום ספייס סיסטמס הרוסית בהיקף של 18 מיליון דולר לאספקת אינטרנט מהיר ברחבי רוסיה באמצעות לוויין חדש.

שתי החברות חתמו על הסכם לשיתוף פעולה בפיתוח פרויקטי תקשורת, בהם אינטרנט מהיר במטוסים וברכבות. המערכת והמסופים הלווייניים של גילת יופעלו על גבי לוויין ה-Yamal 601 החדש של גזפרום, שצפוי להיות משוגר ב-2019. הלוויין יספק כיסוי פס רחב לאזורים האירופאים והאסייתיים של רוסיה ויפעל עם שני מרכזי תקשורת של גילת אשר יותקנו בשני מחוזות - מרכז וסיביר.

השלב הראשון של הפרויקט כולל מערכות להפעלת שליש מקיבולת הלוויין, במסגרתו יסופקו עשרות אלפי טרמינלים של גילת בעלי טכנולוגיית ה-DVB-S2X. הפרויקט צפוי להתרחב כאשר תידרש קיבולת נוספת.

המערכת של גילת תאפשר ל-GSS לספק אינטרנט מהיר באיכות גבוהה ובעלות משתלמת למגוון מגזרים. הטרמינלים הלווייניים של גילת מדגם Scorpio יספקו אינטרנט מהיר לצרכנים ביתיים באזורים מרוחקים והטרמינלים הלווייניים מדגם Capricorn יקשרו עסקים וארגונים.

כמו כן, סיכמו GSS וגילת על שיתוף פעולה שמטרתו להרחיב הן את הכיסוי האיזורי והן את הכיסוי הגלובלי לפלטפורמות ניידות ונייחות, כפי שבא לידי ביטוי בהסכם שנחתם. ההסכם מדבר על הקמת כיסוי לשירותי אינטרנט מהיר במטוסים ברחבי רוסיה ומחוצה לה, באמצעות מספר לוויינים של GSS ושל חברות לוויין נוספות, תוך שימוש באנטנה כפולת התדר Ku/Ka של גילת. התוכנית כוללת גם אספקת שירותי תקשורת ברכבות נוסעים באמצעות מערכות התקשורת בתנועה של גילת והלוויין של GSS.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker