פוקס צונחת ב-8% בעקבות העדות החדשה נגד ויזל; מחקה כ-150 מיליון שקל

המניה איבדה כ-15% בתוך כעשרה ימים מאז התפוצצה פרשת ההטרדות המיניות לכאורה; אמש פורסמה עדות נוספת של עובדת נגד ויזל, בהמשך לתחקיר "המקור", משבוע שעבר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הראל ויזל
הראל ויזלצילום: שוקה כהן

מניית קבוצת האופנה פוקס צונחת הבוקר ב-8% נוספים, ומסכמת ירידה של כ-15% בתוך כ-10 ימים, מאז התפוצצה פרשת ההטרדות המיניות לכאורה, מצדו של המנכ"ל ומבעלי השליטה הראל ויזל. הירידה במניה מגלמת מחיקה של כ-150 מיליון שקל משווי השוק של פוקס, והיא עשויה להעיד על הערכת המשקיעים כי ויזל לא יוכל להמשיך בתפקיד המנכ"ל.

הירידה הבוקר נרשמת לאחר שאתמול פורסמה עדות נוספת נגד ויזל, בהמשך לתחקיר "המקור", משבוע שעבר. לפי הפרסום, ד', שעבדה בסביבתו של ויזל, סיפרה כי "פעם אחת אני זוכרת שיצאתי מהשירותים והוא פתאום בא, דחף אותי לשירותים והדביק לי נשיקה. איך הגבתי? הייתי בשוק, רעדתי כולי. קיפאון מוחלט". לדבריה, "כל מה שקרה היה בשבילי ממש בושה, טראומה גדולה".

העובדת הוסיפה: "פעם אחרת אני יוצאת מאוחר בלילה לאוטו ושוב הוא מגיח, מנשק אותי", הוסיפה. "שוב לא הגבתי. אהבתי את העבודה והייתי צריכה את הכסף". לדברי ד', "פעם נוספת, הייתי איתו בחו"ל. אנחנו יוצאים מאיזה מקום ואז הוא פתאום לוקח לי את היד ומכניס אותה לתוך המכנסיים שלו. זה היה מפחיד. קפאתי".

ויזל הוא האיש החזק והדומיננטי בקבוצת פוקס. במידה רבה הוא האחראי לכך שהחברה הפכה לאחת מקבוצות האופנה המובילות בישראל, אם ויזל ייאלץ לעזוב את תפקיד המנכ"ל, הרי שזו תהיה מכה קשה לקבוצת פוקס. בדו"חותיה הכספיים הדגישה פוקס את תלותה במנכ"ל: "ויזל הנו איש מפתח בקבוצה בשל כישוריו העסקיים והניהוליים. נוכח הבנתו וניסיונו בתחום השיווק והמכירות, תרומתו בתחום הפיתוח והחדשנות וכן בתחום הפרסום ויחסי הציבור, אם יחדל ויזל מלעבוד בחברה עשויה להיות לכך השפעה על הכנסותיה ורווחיה של הקבוצה", נכתב.

"קבוצת פוקס היא One man show. ויזל מרכז ומנהל את הפעילות של כלל הקבוצה בצורה מאוד ריכוזית", אמר אתמול אנליסט בתחום האופנה בשוק. "כשהבעלים הוא גם המנכ"ל והניהול הוא ריכוזי - זה עלול לגרום להרבה מאוד בעיות. אם הסיפור יתפתח, יכולה להיות פגיעה במותג עצמו, כלומר במותגי פוקס, פוקס הום או פוקס קידס, וגם בתוצאות הכספיות. עם זאת, הציבור לא מזהה את כל המותגים של פוקס, למשל מנגו או אמריקן איגל, שאין להם זיהוי עם הקבוצה".

מהראל ויזל נמסר בתגובה: "המקרים המתוארים על ידכם מסולפים מן היסוד. ערוץ עשר ממשיך למחזר חומרים. ולאור זאת, אין בכוונתי להמשיך ולספק חדשות לבקרים תגובות לחומרים ממוחזרים וליטול חלק בקמפיין זה".

מרשת פוקס נמסר בתגובה: "בשל חשיבות הנושא ועדת הביקורת של החברה החליטה בתחילת השבוע לפתוח בהליך בדיקה יסודית ועל מינוי בודקת חיצונית כבר במהלך הימים הקרובים לבדיקת הטענות. אנו חוזרים ומדגישים כי הקבוצה פועלת בהתאם להוראות הדין ומפעילה מנגנונים בתוך החברה לצורך בירור וטיפול בנושאים אלה ובכללם קיומם של ממונה על מניעת הטרדה מינית בחברה וכן 'מלשינון' המאפשר פניות ותלונות אנונימיות לכל אחד מעובדות ועובדי החברה".

בשעות הערב פרסמה פוקס את זהותה של מי שמונתה לבחון את הפרשה: "כפי שנמסר בשל חשיבות הנושא ועדת הביקורת החליטה על מינויה של הגברת אורנית אגסי, שופטת בדימוס בבית הדין האזורי לעבודה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker