השלב הראשון במכירת הבורסה הושלם: 72% מהמניות נמכרו ל-5 גופים זרים

בשלב הבא, יימכרו כ-33% מהמניות שנקנו עכשיו על ידי המשקיעים הזרים, לציבור הרחב, כחלק מהליך הנפקתה ■ המשקיעים הזרים כוללים את קרן ההשקעות מניקיי, קרן סאנסופר, מואליס ו-Novo Nordisk Foundation - קרן השקעות פילנטרופית מדנמרק

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הבורסה לניירות ערך בתל אביב
הבורסה לניירות ערך בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

העברת הבעלות על הבורסה לניירות ערך ומכירתה למשקיעים זרים – יצאה אל הפועל. 72% ממניות הבורסה נמכרו ל-5 גופים זרים, שכוללים את קרן ההשקעות האוסטרלית מניקיי, קרן סאנסופר, מואליס אוסטרליה ו- Novo Nordisk Foundation - קרן השקעות פילנטרופית מדנמרק. הרכישה, שקיבלה את אישור רשות ני"ע, נעשית לפי שווי של כחצי מיליארד שקל לבורסה.

הערב (ג') מסרה הבורסה כי ביום שני הקרוב תערוך מסיבת עיתונאים, בראשות המנכ"ל איתי בן זאב, ובה תפרט על השלב הבא בתהליך המכירה - הצעה של 33% ממניות הבורסה לציבור הרחב, כחלק מהליך הנפקתה. במסגרת ההצעה לציבור ימכרו המשקיעים הזרים חלק מהמניות שרכשו בשלב הראשון.

העסקה היא תולדה של הליך השינוי המבני של הבורסה בהתאם לתיקון לחוק ניירות ערך, במטרה להפריד בין החברות בבורסה לבעלות בה.

דלתון היא אחת מקבוצה של משקיעים בינלאומיים, שנבחרו להשתתף בעסקה. היא חברה בינלאומית לניהול השקעות שנוסדה ב-1999, ומנהלת נכסים בשווי של כ-3.8 מיליארד דולר. החברה רשומה כחברה לייעוץ השקעות ברשות ניירות ערך האמריקאית (SEC), וכחברת ייעוץ למסחר בסחורות באיגוד החוזים העתידיים הלאומי של ארצות הברית. חברה בת של דלתון הפועלת בטוקיו, הינה בעלת רישיון מרשות השירותים הפיננסיים היפנית.
המשקיעים הנוספים, הן קרן ההשקעות האוסטרלית מניקיי (Manikay Partners LLC), קרן סאנסופר (Sunsuper) האוסטרלית, מואליס אוסטרליה (MOELIS Australia) ו-Novo Nordisk Foundation - קרן השקעות פילנטרופית מדנמרק.

באפריל האחרון אישר דירקטוריון הבורסה את ההתקשרות עם מניקיי שתרכוש 19.9% ממניות הבורסה. ארבעת הגופים הנותרים ירכשו יחד כ-52% מהון המניות (12.9% לכל אחד), במחיר של 5 שקלים למניה. בהתאם לתנאי העסקה, כל ארבעת הגופים יפקידו 32.9% מהמניות בנאמנות, כך שבסוף ההליך, יחזיק כל אחד מהם ב-4.69%, ויתרת המניות תופקד אצל הנאמן.

מבנה האחזקות בבורסה

מתווה מכירה זה נועד לאפשר מצד אחד מבנה מבוזר יותר המתבסס על בעלי המניות החדשים, ומצד שני להבטיח יתרת מניות מספקת לביצוע תהליך הנפקה לציבור הרחב, שתבוצע עד לסוף 2019. כך, המשקיעים התחייבו לתמוך בעתיד במכירה לציבור של 31.7% ממניות הבורסה, בהצעה שתיזום הבורסה.

עם תום הליך המכירה, מבנה האחזקות בבורסה צפוי להיראות כך: מניקיי תחזיק ב-19.9% מהמניות; ארבעת המשקיעים הזרים יחזיקו יחד ב-18.8%, מניות המשקיעים הזרים שיוחזקו בידי הנאמן  משה טרי - 32.9%, חברי הבורסה הקיימים - 22.3%, ונאמן לעובדי הבורסה – 6%.

את העסקה של דלתון הובילו עורכי הדין אילנית לנדסמן-יוגב, אסף נחום, גילעד מאירוביץ, ליאת מיידלר ממשרד הרצוג פוקס נאמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker