סרגון: המיזוג עם נרה הביא להפסד תפעולי של 20 מיליון דולר ברבעון הראשון

החברה רשמה גידול של 66% בהכנסות הרבעון הראשון ל-100.3 מיליון דולר; עם זאת, המשקיעים ספגו הפסד של 2 סנט למניה

ערן אזרן

תוצאותיה הרבעוניות של סרגון נטוורקס, ספקית פתרונות התקשורת לרשתות אלחוטיות, עומדות בסימן רכישת נרה נטוורקס בחודש ינואר 2011. החברה, שרשמה הוצאות חד-פעמיות בגין הרכישה, סיימה בהפסד תפעולי של 20.3 מיליון דולר, והפסד נקי של 21.3 מיליון דולר (GAAP).

נרה נטוורקס, יצרנית מערכות מיקרוגל, נרכשה על ידי סרגון בתחילת השנה תמורת כ-50 מיליון דולר. בין לקוחותיה של נרה נמנות מפעילות סלולר מאירופה, אמריקה הלטינית ואפריקה. לאחר סגירת העסקה שולבו הנכסים ויכולות הליבה של שתי החברות לכדי חברה אחת מאוחדת, בעלת משפחת מוצרים ובסיס לקוחות משותף. המיזוג גרר בעקבותיו גם סבב פיטורים של 200 עובדים בסרגון.

"ברבעון פעלנו מהר כדי לזהות ולבצע את רוב הצעדים לקראת שילוב של הפעילויות נרה", אמר עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון. "אנו שמחים עם ההתקדמות שעשינו בזמן קצר, לרבות העברת מספר לקוחות מפתח של נרה לקו המוצרים של סרגון", הוסיף.

הכנסות סרגון עלו ברבעון ב-66% ל-100.3 מיליון דולר, וזאת לעומת הכנסות של 59.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. לעומת הרבעון הרביעי של 2010, ההכנסות צמחו ב-50%. עם זאת, עלייה דרמטית של 190% בהוצאות התפעול, המיוחסת להוצאות המיזוג בין שתי החברות, שחקו את הגידול בהכנסות. הוצאות התפעול, שקפצו מ-17.2 מיליון דולר ב-2010 לכ-50 מיליון דולר השנה, הביאו את החברה לסיים בהפסד תפעולי של 20 מיליון דולר (GAAP).

בשורה התחתונה, סרגון רשמה הפסד נקי של 21.3 מיליון דולר, לעומת רווח של 3 מיליון דולר ברבעון המקביל. החברה החטיאה גם את תחזיות האנליסטים, שהתבססו על תוצאותיה המתואמות (NON-GAAP), כלומר, בנטרול הוצאות חד פעמיות של 1.4 מיליון דולר בגין אופציות לעובדים והוצאות בסך של 17.1 מיליון דולר, הקשורות בהליך הרכישה והאינטגרציה של נרה. בעוד שהצפי היה לרווח קרוב לסנט על כל מניה, המשקיעים ספגו הפסד של 2 סנט (בדילול מלא) למניה.

"בהתבסס על ההתקדמות המצוינת שלנו ברבעון הראשון, אנו מאמינים כי אנו נמצאים על המסלול הנכון כדי להגיע, עד סוף 2012, אל חצי הדרך לקראת המטרה שלנו של 150 מיליון דולר בהכנסות לרבעון ורווח תפעולי של 10%", הוסיף פלטי.

סרגון נטוורקס, הנסחרת במקביל בתל אביב ובוול סטריט, מספקת פתרונות תקשורת בקצבים גבוהים לרשתות אלחוטיות. לסרגון בסיס לקוחות ביותר מ-130 מדינות. בין לקוחותיה נמנים: בזק, נוקיה, סלקום, AT&T,, ועוד. מטה החברה בתל-אביב והיא מעסיקה כ-1,200 עובדים ברחבי העולם. מתחילת השנה איבדה מניית החברה 13.6%, והיא נסחרת כעת לפי שווי שוק של יותר מ-1.3 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker