עם ההצלחה בא התיאבון: פסגות תשיק את קרנות המק"מ הבאות בדמי ניהול גבוהים מהקרנות הקודמות

בחודש יוני יעמדו דמי הניהול על 0.25% במקום 0.1%; בזכות קרנות המק"מ גייס פסגות מתחילת מאי כ-400 מיליון שקל

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בעקבות ההצלחה בקרנות המק"מ של פסגות יועלו דמי הניהול בקרנות הבאות, שיושקו החל מחודש יוני. בחודשים אפריל ומאי גבה בית ההשקעות בקרנות המק"מ דמי ניהול שנתיים של 0.1%. בקרן שתונפק על מק"מ יוני כבר יעמדו דמי הניהול על היקף של 0.25%. דמי הניהול בקרנות שהושקעו במארס ובאפריל לא ישתנו ויישארו על 0.1%.

כשנפתחו קרנות המק"מ בדמי הניהול של 0.1%, הנמוכים מעמלת ההפצה המועברת לבנקים בהיקף של 0.25%, הורמה גבה. היה נראה כי המהלך מתנגש עם ההחלטה קודמת שאימץ פסגות רק מספר חודשים קודם לכן, בסוף 2010, לפיה יחל לגבות דמי ניהול גם בקרנות הכספיות, ויפסיק לנהל כסף ללא דמי ניהול או בדמי ניהול הפסדיים. אולם כעת מתברר שדמי הניהול הנמוכים נועדו לתקופת הרצה קצרה כדי להטמיע את המוצר החדש בקרב היועצים בבנקים.

בפסגות מצפים כעת לראות האם העלאת דמי הניהול תפגע בגיוסים בקרנות אלו. בקרן מק"מ אפריל גייס פסגות בתוך פחות מחודש כ-800 מיליון שקל. קרן מק"מ מאי, שנפתחה בתחילת החודש עם הנפקת  המק"מ, התמלאה בתוך מספר ימים לאחר שגייסה חצי מיליארד שקל.

ההגבלה על היקף הנכסים בקרן נובעת מהמגבלה שיש לבית השקעות, שלא מאפשרת אחזקה של יותר מ-10% ממחזור של מק"מ ספציפי. תחילה עמד מחזור המק"מ על כ-5 מיליארד שקל, מה שגזר לקרן תקרה של חצי מיליארד - אך בהמשך גדל מחזור המק"מ שהונפק ל-7 מיליארד שקל, ובפסגות החליטו להגדיל את הנכסים בקרן ל-700 מיליון שקל, שגויסו במלואם בתוך ימים.

קו קרנות המק"מ שחנך פסגות לפני חודשיים עצר בבית ההשקעות רצף של פדיונות שנמשך מדצמבר 2010, והסתכם עד סוף מרץ בהיקף אדיר של כ-7 מיליארד שקל. את חודש אפריל סיים פסגות בגיוס קטן של 10 מיליון שקל, ואילו השבועיים הראשונים של מאי מסתיימים בבית ההשקעות בגיוסים של כ-400 מיליון שקל. רוב המצטרפים לקרנות הללו הם לקוחות פרטיים הרוכשים אותן דרך היועצים בבנקים.

קרנות המק"מ החדשות של פסגות עוקבות אחר מק"מ ספציפי, בהתאם למק"מ שמנפיק בנק ישראל בכל חודש. מק"מ מאי נסחר בתשואה ברוטו של 3.45% ומק"מ אפריל נסחר בתשואה ברוטו של 3.43%.

רונן טוב, מנכ"ל פסגותצילום: מתי מילשטיין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker