נכסים ובנין מקבוצת אי.די.בי: רווח תפעולי של 175 מיליון שקל - עלייה של 27%

החברה תחלק דיבידנד בסכום של 180 מיליון שקל; הרווח הנקי צנח ב-61% ל-22 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

נכסים ובנין, זרוע הנדל"ן של קבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר, מסכמת את הרבעון הראשון של השנה עם רווח תפעולי של - 175 מיליון שקל, לעומת 138 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה- EBITDA- רווח תפעולי בניכוי הוצאת פחת והפחתות - הסתכם בכ-168 מיליון שקל לעומת כ-155 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה הודיעה כי תחלק דיבידנד בסכום של 180 מיליון שקל.

מהדו"חות השנתיים עולה כי הכנסות החברה משכ"ד הסתכמו ברבעון הראשון בכ-155 מיליון שקל לעומת כ-129 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - עלייה של 20%. עם זאת, הרווח הנקי הסתכם ב-22 מיליון שקל, לעומת 57 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2010 - נפילה של 61%. החברה מציינת כי הקיטון נובע בעיקרו מעלייה בהוצאות המימון בסך של כ-100 מיליון שקל, כתוצאה מהעלייה במדד. נכון לסוף מארס, לחברה יתרות נזילות של כ-2.3 מיליארד שקל.

"קבוצת נכסים ובנין ממשיכה ביישומה של אסטרטגיית פיתוח והשבחת נדל"ן מניב ומגורים בישראל לצד המשך הרחבת  פעילותה בחו"ל", ציין רפי ביסקר, יו"ר קבוצת נכסים ובנין. "גם ברבעון זה מציגה החברה גידול בהכנסות מהשכרת נכסים וב-EBITDA. איתנותה הפיננסית ויתרות האמצעים הנזילים בסך 2.3 מיליארד שקל, מהווים בסיס טוב להמשך ייזום, ניצול הזדמנויות והתרחבות בתחומי פעילותה".

נכסים ובנין חתומה על ההשקעה המשותפת של דנקנר ויצחק תשובה בפרויקט הפלאזה בלאס וגאס, שפיתוחו נעצר בעקבות המשבר ושהביא למחיקות ענק שביצעה החברה עקב ירידת שווי. בקשר זה מציינת החברה כי החלה "לבחון חלופות שונות להשגת המימון של הפרויקט בשנים הקרובות, לרבות הטיפול בהלוואה בסך כ-620 מיליון דולר מקונסורציום של גופים בנקאיים ופיננסיים שמועד פירעונה הינו באוגוסט 2012 (חלק החברה - 155 מיליון דולר). בין היתר, נבחנת, וטרם סוכמה, אפשרות להתקשר עם בנק השקעות בינלאומי שיסייע במו"מ עם המלווים".

עסקה מרכזית שביצעה החברה במהלך הרבעון הינה רכישת בנין "Barneys New York" בשיקאגו תמורת כ-121 מיליון דולר. החברה מציינת כי הנכס יניב דמי שכירות בהיקף של כ-8.8 מיליון דולר בשנה הראשונה, שצפויים לעלות בשנים הקרובות בשיעור שנתי ממוצע של 3%. באפריל הושלם מימון הנכס בהלוואת "נון ריקורס" (כשהנכס עצמו מהווה את הבטוחה להלוואה) מדויטשה בנק בסך 80 מיליון דולר, המהוה כ-70% מהעלות הכללית.

"ברכישת הנכס בשיקאגו באים לידי ביטוי יתרונות הקבוצה, יתרות נזילות לצד צוות מקצועי, המאפשרים לנו לקנות נכסים בעיתוי נכון וללא התניית מימון מראש", ציינה סגי איתן, מנכ"לית החברה. "ההכנסות משכ"ד ברבעון הראשון אינן כוללות עדיין את השכ"ד מהנכס בשיקאגו, אשר צפוי להניב הכנסות משמעותיות בהיקף של 32 מיליון שקל בשנה, החל מהרבעון השני".

נכסים ובנין ועוסקת בעצמה ובאמצעות חברות בנות בייזום, הקמה, השכרה וניהול של פארקים עסקיים ותעשייתיים, מרכזים מסחריים, בניני משרדים ומבנים לתעשייה (נכסים מניבים); החברה אף פועלת בארץ ובחו"ל ביזום, פיתוח, תכנון והקמה של שכונות מגורים למכירה (בנייה למגורים). כמו כן לחברה החזקה של כ-45% בחברת מהדרין העוסקת בעיבוד, אריזה ושיווק של פרי הדר. החברה נסחרת בתל אביב לפי שווי שוק של כ-1.9 מיליארד שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker