גזית גלוב מתרחבת: רכשה מרכז מסחרי בסביון ב-116 מיליון שקל

חברת הבת, גזית גלוב ישראל, רכשה קרקע של כ-30 דונם עם מרכז מסחרי בנוי בשטח של כ-3,200 מ"ר ■ החברה תוכל להכפיל את היקף השטח למסחר בעתיד

גיא ארז
גיא ארז
ירון אשל, מנכ"ל גזית גלוב
ירון אשל, מנכ"ל גזית גלובצילום: עופר וקנין

בעודה מחפשת דרכים להרחיב את היקף הנדל"ן הפרטי שלה, גזית גלוב מרחיבה את תיק הנכסים שלה בישראל. חברת הבת (בבעלות מלאה), גזית גלוב ישראל, הודיעה היום (ב') כי רכשה קרקע בשטח של כ-30 דונם בסביון, שעליה מרכז מסחרי בנוי בשטח של כ- 3,200 מ"ר, בתמורה ל-116 מיליון שקל.

בין השוכרים המרכזיים במרכז המסחרי: שופרסל , בית קפה, פיצרייה, בית מרקחת, בתי רופאים וכן משרדים שונים. על הקרקע קיימות זכויות בנייה מאושרות בהיקף של כ-3,700 מ"ר למסחר ומשרדים, שנמצאות בשלב קבלת היתר בנייה. יתרת הקרקע, בשטח של כ-15 דונם, שלא תנוצל במסגרת ההרחבה, תשמש בעתיד את החברה לפיתוח שימושים מעורבים.

זוהי הרכישה השנייה של גזית גלוב ישראל בתקופה האחרונה, (זהו הנכס התשיעי שלה), והיא משתלבת בתוכנית האסטרטגית של גזית גלוב להרחיב את היקפי הנדל"ן הפרטי שלה - ולפתח נכסים באזורי ביקוש, בעלי דמוגרפיה חזקה וחסמי כניסה גבוהים. זאת, בעיקר דרך חברת הבת החדשה גזית הורייזן, וכן דרך החברות הפרטיות בברזיל ובישראל. בפברואר רכשה גזית ישראל מרכז מסחרי בשכונת כוכב הצפון בת"א, תמורת כ-110 מיליון שקל.

לפי דו"חות גזית גלוב לרבעון השני של 2018, החברה הפועלת בישראל מחזיקה בשמונה נכסים מניבים, שהניבו לה תזרים נטו של 40.7 מיליון שקל במהלך הרבעון - גידול של 7.9% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. החברה נהנתה מעלייה בשיעורי התפוסה מ-92.5% ל-98%, וממוצע דמי השכירות למ"ר עלו מ-105.2 שקל ל-107 שקל למ"ר.

ירון אשל, מנכ"ל גזית גלוב ישראל: "רכישת המרכז המסחרי בסביון היא בהתאם לאסטרטגיית החברה המתמקדת, בין היתר, בפיתוח מרכזים שכונתיים הממוקמים במרכזי שכונות מגורים בגוש דן, בעלי חסמי כניסה גבוהים. החברה רואה בעסקה זו שילוב בין מרכז מסחרי שכונתי מניב לצד יזמות הרחבה למסחר, למשרדים ולשימושים אחרים. רכישה זו, יחד עם רכישת המרכז המסחרי בשכונת כוכב הצפון בצפון תל אביב בתחילת השנה, מהוות נדבך נוסף וחשוב בתיק הנכסים האיכותי שבבעלות החברה".

גזית גלוב יוצגה בעסקה בידי עוה"ד גילי ריזל, יעל נתן ושחף שטרן ממשרד מ.פירון ושות'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker