הקרנות של פסגות מובילות את הגיוסים ואת הפדיונות

באפריל המשיכה אי.בי.אי להוביל את הגיוסים בקרנות המסורתיות; הראל פיא הובילה את הפדיונות; פסגות כבשה את המקום הראשון גם בדירוג הקרנות המגייסות וגם בדירוג הקרנות הפודות

שרית מנחם כרמי
שרית מנחם כרמי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שרית מנחם כרמי
שרית מנחם כרמי

>> בסיכום ביצועי תעשיית הקרנות באפריל בולטת ההצלחה שרשמה פסגות עם ההשקת הקרן החדשה, מק"מ פסגות אפריל 2012. בדירוג עשר קרנות הנאמנות המגייסות ביותר בחודש שחלף, בולטת הקרן של פסגות עם גיוס של 766 מיליון שקל, כך עולה מסיכום שפירסם בית ההשקעות מיטב.

אחריה, בהפרש ניכר, ממוקמת הקרן הכספית של אקסלנס עם גיוס של 415 מיליון שקל. הקרן המדורגת שלישית כמגייסת הגדולה ביותר באפריל היא הראל פיא כספית פלטינום, שגייסה 374 מיליון שקל.

ואולם גם כשבוחנים דירוג הרבה פחות מחמיא - הקרנות הפודות ביותר - גם אז מדורגת פסגות במקום הראשון. הקרן פסגות 10/90 פדתה באפריל 250 מיליון שקל ומיקמה את פסגות, חודש שני ברציפות, כפודה הגדולה ביותר. במארס פדתה הקרן כ-440 מיליון שקל. באופן כללי, בדירוג מתוך 10 הקרנות הפודות הגדולות נמצאות ארבע קרנות של פסגות, שפדו יחד חצי מיליארד שקל. במקום השני בפדיונות נמצאות שתי קרנות של בית ההשקעות אקסלנס - אקסלנס כספית פרימיום ואקסלנס פק"מ ג'מבו כספית - שפדו יחד כ-400 מיליון שקל.

בבחינת שני הדירוגים עולה כי טבלת 10 המגייסות הגדולות באפריל כוללת בין היתר חמש קרנות כספיות שקליות, כולן ללא דמי ניהול. דירוג הקרנות הפודות כולל שלוש קרנות כספיות שקליות, כולן גובות דמי ניהול. נתונים אלו מדגישים את השחיקה המתמשכת בדמי הניהול בתעשיית הקרנות.

דמי הניהול הממוצעים של 20 הקרנות המגייסות הגדולות של אפריל (בנטרול קרנות כספיות) הם כ-0.8%, בעוד דמי הניהול הממוצעים של 20 הקרנות המדממות בחודש החולף הם כ-1.0%. אם לא מנטרלים את הקרנות הכספיות הפערים מתרחבים: גיוסים בדמי ניהול של 0.5% בלבד, לעומת פדיונות בדמי ניהול של 0.85%.

מבחינת ביצועי אפריל בקרנות המסורתיות לפי גוף מגייס עולה כי הקרנות של אי.בי.אי ממשיכות להוביל את הגיוסים בתעשייה, חודש שלישי ברציפות. בסך הכל גייסה אי.בי.אי בקרנות המסורתיות שבניהולה 285 מיליון שקל. אחריה נמצאת פסגות עם גיוס של כ-100 מיליון שקל וילין לפידות שגייס סכום דומה. בלטו לשלילה קרנות הנאמנות המסורתיות של הראל פיא, שהיה המגייס הגדול של 2010, לאחר שנפדו מהן כ-430 מיליון שקל. את המקום השני בקרנות הפודות תפסה אקסלנס לאחר שבקרנות הנאמנות המסורתיות שלה נרשמה יציאת כספים של כ-325 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker