עודד ענבר מועמד להחליף את אורן חנוכה בדש גמל

ענבר מתמודד על משרתו של אורן חנוכה, שמכהן בתפקיד מנכ"ל קופות הגמל של דש מאז 2001

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
נועם בר

בימים האחרונים הגיע עודד ענבר, מי שניהל עד לפני שנתיים את חברת הגמל של פסגות, לפגישה אצל ידין ענתבי, מנכ"ל בית ההשקעות דש איפקס.

ענבר מתמודד על משרתו של אורן חנוכה, שמכהן בתפקיד מנכ"ל קופות הגמל של דש מאז 2001. לחנוכה חוזה העסקה שמסתיים בספטמבר הקרוב והוא צפוי שלא לחדשו. בתחילת השנה עזב במפתיע קובי לוינסון את כיסא המנכ"ל בדש וכבר אז העריכו בשוק כי חנוכה, שהיה מקורב מאוד ללוינסון, יבחר ללכת בעקבותיו.

ענבר כיהן במשך שנה, עד תחילת 2009, כמנהל קופות הגמל של פסגות שכללו אז נכסים של כ-40 מיליארד שקל, והוחלף בידי חגי בדש המכהן גם כיום בתפקיד. לפני שהגיע לפסגות שימש ענבר סמנכ"ל כלל גמל, המנהלת את קופת תמר השנייה בגודלה בישראל. בשנה האחרונה התרחק ענבר מפעילות הגמל וכיהן כמנכ"ל חברת הברוקראז' IEB, חברה חדשה ששי דטיקה הקים לפני קצת יותר משנה.

חנוכה נהנה מחבילת השכר הגדולה ביותר בענף הגמל. ב-2010 הסתכמה עלות שכרו ב-5.3 מיליון שקל, כש-4.2 מיליון שקל מסכום זה היו בונוסים. חנוכה נחשב אחד המתעשרים מפס הייצור של שוק ההון הישראלי. ב-2008 הוא מימש אופציות ל-3% ממניות דש גמל שהיו ברשותו. מימוש האופציות הניב לחנוכה סכום נכבד של 18 מיליון שקל במזומן.

מחליפו של חנוכה צפוי לקבל חבילת שכר נמוכה בהרבה, מה שצפוי לחסוך לחברה עלויות. בחודשים האחרונים הביעו בקרבתו של אלי ברקת, בעל השליטה החדש בדש איפקס, אי נוחות מנורמות השכר הגבוהות שהיו נהוגות בבית ההשקעות בשנים האחרונות.

צעד ראשון בכיוון נעשה בגיבוש חבילת השכר של ענתבי, כמנכ"ל דש החדש - 2.5 מיליון שקל בשנה, מהם 1.1 מיליון שקל בונוס. את הפוטנציאל לכסף גדול קיבל ענתבי בצורת 753 אלף אופציות על מניות דש איפקס.

מדש איפקס נמסר: "איננו מגיבים למינויים בחברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker