אפריקה משערכת את הנכסים לקראת מכירתה - ומציגה רווח נקי של 298 מיליון שקל

לבקשת אפריקה נכסים, עסקת המכירה שנחתמה בין גבי כתרי לקרן הנדל"ן ריט 1 נעצרת באופן זמני על ידי בית המשפט

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנכ"ל אפריקה נכסים, אברהם נובוגרוצקי
מנכ"ל אפריקה נכסים, אברהם נובוגרוצקיצילום: אייל טואג

עסקת המכירה שנחתמה בין גבי כתרי, המחזיק ב–51% מהזכויות במגדל, לקרן הנדל"ן ריט 1 נעצרת באופן זמני על ידי בית המשפט. חברת אפריקה נכסים דיווחה היום לבורסה כי בית המשפט נענה לבקשתה, והורה על צו מניעה שיעצור בשלב זה את העסקה — עד לדיון שיתקיים ב-6 בספטמבר.

לפי העסקה שנחתמה לפני כשבועיים, ריט 1, בניהולו של שמואל סייד, אמורה לרכוש את חלקו של כתרי בעסקה של מזומן ומניות, תמורת 120 מיליון שקל. ואולם אפריקה נכסים, שמחזיקה ב–49% הנותרים, טוענת כי עומדת לזכותה זכות סירוב ראשונה, שמעניקה לה את הזכות לרכוש את חלקו של כתרי לפני שיחתום על עסקה עם צד שלישי, והגישה בקשה לצו מניעה לבית המשפט.

אפריקה נכסים פירסמה אתמול את דו"חותיה והציגה רווח נקי של כ-298 מיליון שקל ברבעון השני. הרווח המיוחס למחזיקי ההון של החברה הסתכם ברבעון השני ב-290.5 מיליון שקל, לעומת 46.6 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח המיוחס לבעלים של החברה במחצית הראשונה של השנה הסתכם ב-315.5 מיליון שקל לעומת 68.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הסיבה לעלייה החדה בשיעורי הרווח של החברה נובעת מכך שהיא ביצעה ברבעון השני הערכת שווי לחלק גדול מנכסיה. כתוצאה מכך, נרשם גידול משמעותי בהיקף של כ–250 מיליון שקל בשווי הנכסים. הגידול נבע מעלייה בהכנסות מנכסים קיימים, מהשלמת פרויקטים ומירידה בשיעורי ההיוון בחלק מהפרויקטים. החברה מציינת כי הערכות השווי בוצעו מכיוון שבכמה נכסים חלו שינויים מהותיים, וכן בהתחשב בהסדר החוב שהולך ומתגבש באפריקה השקעות. במסגרת ההסדר, תועבר השליטה באפריקה נכסים מאפריקה השקעות לאלון ריבוע הכחול, בבעלות מוטי בן משה.

נכסי

ההכנסות מדמי שכירות נטו (NOI) גדלו ברבעון השני ב–18% והסתכמו ב–100 מיליון שקל בהשוואה ל–85 מיליון שקל ברבעון המקביל. במחצית הראשונה של השנה הסתכמו ההכנסות מדמי שכירות נטו ב–197 מיליון שקל לעומת 167 מיליון שקל בתקופה המקבילה — גידול של 18%. בחברה אומרים כי הגידול נבע מהכנסות השכירות מהבניינים החדשים שאוכלסו במהלך השנה האחרונה ומעלייה בהכנסות בנכסים הקיימים.

בנייני המשרדים העיקריים שמחזיקה אפריקה נכסים בישראל הם: מגדל היובל בתל אביב (49%) ומגדלי קונקורד בבני ברק. בנוסף, היא מחזיקה ב–60% מהזכויות בפרויקט קריית ויצמן — פארק המדע בנס ציונה וב–50% מפרויקט דיור להשכרה בהרצליה. באירופה החברה מחזיקה בפרויקטים של משרדים ומסחר שהעיקריים שבהם הם קניון אפי קוטרוצ'ן ופרויקט משרדים שסמוך אליו בבוקרשט, פרויקט קלאסיק 7 בפראג ופרויקט אירפורט סיטי בבלגרד. בתחום המגורים, החברה בונה כיום כ–1,000 דירות בבלגרד, קראקוב, ריגה, פראג ובוקרשט, ומתחילת השנה מכרה 242 דירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker