חברת תקשורת זרה מציעה לרכוש את השליטה בסאטקום ב-29 מיליון שקל

מפרקיה של קבוצת יורוקום תקשורת, שהיתה בשליטת שאול אלוביץ', קיבלו הצעה מחברת ליקוויד טלקום הבריטית לרכוש את אחזקות סאטקום ■ מניית סאטקום מגיבה בעלייה של 4%

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן זייצ'ק
דן זייצ'ק, מנכ"ל סאטקוםצילום: ענבל מרמרי

מפרקיה של קבוצת יורוקום תקשורת, שהיתה בשליטת שאול אלוביץ', קיבלו הצעה מחברת ליקוויד טלקום (Liquid Telecom) לרכוש את אחזקותיה של יורוקום תקשורת בחברת סאטקום תמורת 29 מיליון שקל.

ההצעה משקפת מחיר של 1.20 שקל למניה - גבוה ב-0.8% ממחיר השוק של המניה. בתגובה לידיעה עולה מניית סאטקום ב-3.8% במחזור של 77 אלף שקל, שגדול פי שבעה מהמחזור היומי הממוצע במניה.

ההצעה של ליקוויד טלקום - חברה פרטית שבסיסה בלונדון, ואחת מספקיות התקשורת העצמאיות הגדולות באפריקה - התפרסמה חודש לאחר שמנכ"ל סאטקום תקשורת דן זייצ'ק והיו"ר אור אלוביץ', בנו של שאול אלוביץ', הודיעו שהם מגבשים קבוצת משקיעים לצורך בחינת האפשרות של רכישת מניותיה של יורוקום תקשורת, שנמצאות בידי המנהלים המיוחדים של יורוקום תקשורת.

סאטקום מספקת שירותי תקשורת בעיקר באמצעות תשתית לוויינית, אך גם באמצעות תשתית קרקעית, כמו כבלים אופטיים וטכנולוגיה אלחוטית. היא מספקת את שירותיה בעיקר באפריקה, אך גם באירופה, צפון אמריקה ואסיה.

שירותי תקשורת הנתונים מהווים 84% מהכנסותיה, ושירותי תקשורת לוויינית ניידת  16% מהכנסותיה. העניין של Liquid Telecom בהכנסותיה נובע ככל הנראה מהעובדה שפעילות החברה באפריקה הניבה הכנסות של 33 מיליון שקל ב-12 החודשים האחרונים, שהיו 73% מהכנסות החברה ב-12 החודשים שהסתיימו במארס 2018.

סאטקום רכשה 40% ממיזם תקשורת בקונגו תמורת 6 מיליון דולר בסוף יוני  2018 , ובכך השלימה את רכישת הבעלות המלאה בו . המיזם המשותף בקונגו הוקם כדי לתת פתרונות תקשורת לוויינית ללקוחות כמו ענקיות הסלולר וודהקום, שמשרתת 55 מיליון לקוחות, באפריקה וחברת אורנג'. המיזם המשותף הניב הכנסה מצטברת של 27.7 מיליון דולר ב-2016-2017, והרווחיות התפעולית הממוצעת שלו היתה 31% ממחזור ההכנסות.

סאטקום העריכה שהרכישה תבסס את מעמדה כספקית תקשורת באפריקה בכלל, ובקונגו בפרט. סאטקום מחזיקה גם במניותיה של חברת WIOCC, שפעילה בתחום תשתית הסיבים באפריקה. סאטקום חתמה על הסכם לחכירה תפעולית עם ספק תקשורת לטובת אספקת שירותי תקשורת לויינית לקונגו. החברה סיימה את 12 החודשים שהסתיימו במארס 2018 ברווח של 260 אלף דולר במחזור של 45 מיליון דולר. החברה נסחרת בשווי שוק של 48 מיליון שקל ויש לה חוב פיננסי נטו של 31 מיליון שקל .

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker