ישראמקו סגרה מימון לפיתוח מאגר תמר

מגדל, כלל, מנורה ואלטשולר שחם יצטרפו לבנקים ויעמידו מימון של 750 מ' דולר

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

>> לאחר 14 חודשים רוויי דרמות ייחתם בימים הקרובים הסכם הסגירה הפיננסית למימון חלקה של ישראמקו (28.75%) בפרויקט פיתוח מאגר תמר. מדובר באשראי בסך 750 מיליון דולר שארגן דויטשה בנק - אך ברובו יישא בנק לאומי. זאת, לצד הבנקים דיסקונט ומזרחי טפחות, בנק זר נוסף וארבעה גופים מוסדיים, שיצטרפו אף הם למסע אל בטן האדמה: מגדל, כלל ביטוח, מנורה ואלטשולר שחם.

מדובר בהלוואת גישור בסך 350 מיליון דולר לתקופה של עד שלוש שנים, שבה יישא בעיקר לאומי. לפי הערכות, יטול לאומי חוב קצר-טווח בסכום של כ-100-150 מיליון דולר. ארבעת המוסדיים יעמידו בשלב זה אשראי צנוע יחסית של כ-50 מיליון דולר יחדיו. ביתרה, צפויים לשאת דויטשה בנק, הבנק הזר, דיסקונט ומזרחי טפחות. מדובר בחוב נושא הסיכון לתקופת ההקמה של הפרויקט, שלאחריו יבוצע מימון מחדש באמצעות נטילת חוב מוסדי. דויטשה בנק שימש יועץ ומארגן פיננסי לגיוס נוסף של כ-400 מיליון דולר שישלים את המימון הדרוש לפרויקט.

לפי הערכות, בשלב זה יישאו מגדל, כלל ומנורה בחוב בסך 100 מיליון דולר כל אחד. אלטשולר שחם ודויטשה יישאו כל אחד באשראי של כ-50 מיליון דולר. ביתרה צפויים לשאת הבנקים.

ישראמקו ודויטשה חתמו עוד בפברואר 2010 על מסמך העקרונות לנטילת ההלוואה. הסגירה הפיננסית אמורה היתה להיחתם במאי אשתקד - אך נדחתה שוב ושוב, ואילצה את ישראמקו לצאת בכמה הנפקות זכויות. תוכנית הפיתוח של תמר עדיין לא גובשה סופית, ונאמדת בכ-2.9 מיליארד דולר.

את המוסדיים ייצגו עוה"ד ג'ונתן פיקלשטיין וארז אלקון ממשרד תדמור ושות'. הבנקים יוצגו בידי עו"ד מארק פיליפס ממשרד הרצוג, פוקס, נאמן. ישראמקו יוצגה בידי עוה"ד אלית אלקון - מי-טל ואייל רז ממשרד גורניצקי ושות'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker