לידר שוקי הון: מניית שיכון ובינוי נסחרת ב-20% פחות משוויה

אנליסטים ממשיכים לפרסם המלצות קנייה לקבוצת הנדל"ן; בלידר שוקי הון העלו את מחיר היעד למניית החברה - ל-11.2 שקל

מיכאל רוכוורגר

>> לאחר פרסום תוצאות חזקות ל-2010 - רווח נקי של יותר מחצי מיליארד שקל שהושג בחלקו בשל רווחים חשבונאיים לאחר רכישת השליטה בכביש 6 - ממשיכים האנליסטים לפרסם המלצות קנייה לחברת הנדל"ן והתשתיות שיכון ובינוי; החברה נמצאת בשליטת אריסון השקעות שבבעלות שרי אריסון, ובניהולם של עופר קוטלר ורוית ברניב.

האנליסטית לנה איצקוב שוורץ מלידר שוקי הון פירסמה המלצת עדכון למחיר היעד של החברה בעקבות תוצאות 2010. בלידר שוקי הון ממליצים לקנות את שיכון ובינוי ואף העלו את מחיר היעד למניית החברה ל-11.2 שקל למניה - גבוה ב-19% ממחירה בבורסה.

בלידר שוקי הון כותבים: "2010 היתה חיובית מאוד בעבור שיכון ובינוי. קצב מכירות הדירות היה מרשים והגיע לכ-1,000 יחידות, כשהחברה נהנתה מרתיחה בשוק הנדל"ן. צבר ההזמנות של פעילות התשתיות בחו"ל המשיך לתפוח, ושיפור נרשם גם בישראל.

"יתר על כן, השנה החלו לפעול שני פרויקטים חשובים של החברה בתחום הזכיינות - מנהרות הכרמל ומתקן ההתפלה בחדרה - ועסקה משמעותית בוצעה בדרך ארץ (מפעיל כביש חוצה ישראל - כביש 6) אשר קבעה תג מחיר לחברה. החברה מושפעת מאוד מהמתרחש בשוק הנדל"ן למגורים, אם כי חשוב לשים לב, הצמיחה וההתקדמות בפעילויות החברה בתחומי התשתיות והזכיינות מגדילות את משקלן בתמהיל פעילויות החברה".

"חשופה מדי לאפריקה"

צילום: TheMarker

איצקוב שוורץ מציינת לחיוב את הכנסות החברה מפעילות התשתיות בחו"ל (שמבצעת סולל בונה ארצות חוץ המהווה כ-40% מהשווי של שיכון ובינוי); הכנסות החברה מפעילות זו צמחו בכ-8.6% ב-2010 - לכ-2.5 מיליארד שקל, למרות ירידת שער החליפין של הדולר, כשהרווחיות הגולמית המשיכה להיות גבוהה - כ-23%, וצבר ההזמנות גדל לכ-7 מיליארד שקל.

עם זאת, טוענת איצקוב כי החברה חשופה מאוד בפעילותה למדינות אפריקה. לדבריה, לאי יציבות של מדינות האזור עלולה להיות השפעה שלילית.

בלידר שוקי הון כותבים עוד כי פעילות הזכיינות תופסת נפח משמעותי בשיכון ובינוי ומגיעה לכ-10% משוויה, וכי שיכון ובינוי צפויה בקרוב ליהנות מהדיווידנדים מדרך ארץ וחברות זכיינות נוספות. בלידר שוקי הון מוסיפים כי אם תמכור חלק מאחזקתה (50%) בפרויקט מנהרות הכרמל בחיפה (הרשום בספריה בכ-90 מיליון שקל), שיכון ובינוי תוכל ליהנות מהצפת ערך משמעותית.

לגבי שוק הנדל"ן למגורים בישראל, שבו החברה-הבת הפרטית שיכון ובינוי נדל"ן נחשבת אחת השחקניות המרכזיות, אומרים בלידר: "נראה כי נחישות הרגולטור לצינון מחירי הדיור עלולה לפגוע בנכונות הקונים לרכוש בהיקפים שראינו בשנתיים האחרונות.

"להערכתנו, אנו עשויים לראות האטה מסוימת בקצב המכירות, אבל לא מעריכים פגיעה משמעותית בשיכון ובינוי נדל"ן. חשוב לזכור כי בשנתיים הבאות החברה צפויה להכיר ברווחים ממכירותיה בתקופה האחרונה, עם מסירת הדירות לרוכשים, כך שלא תהיה לכך השפעה בדו"חות הקרובים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker