מנכ"ל סודהסטרים במכתב לעובדים: "מיזגו לעצמכם כוס סודה קרה והמשיכו לקרוא"

דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים, לעובדי החברה: "היינו חברה קטנה על סף פשיטת רגל, עם אנשים ללא ברק בעיניים, ללא אופטימיות. היום מתחיל פרק חדש בהיסטוריה שלנו, פפסיקו רוכשת את סודהסטרים. לא יכולנו לבקש שותף טוב יותר"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מפעל של סודהסטרים
מפעל של סודהסטריםצילום: Bloomberg

"היום מתחיל פרק חדש בהיסטוריה שלנו. פפסיקו רוכשת את סודהסטרים . עכשיו שבו בבקשה, מיזגו לעצמכם כוס סודה קרה והמשיכו לקרוא" - כך כתב הבוקר מנכ"ל סודהסטרים, דניאל בירנבאום, לעובדי החברה, על רקע עסקת המכירה של סודהסטרים לפפסיקו העולמית בעסקת ענק של 3.2 מיליארד דולר.

להלן נוסח המכתב המלא:

"לפני 11 שנים היינו חברה קטנה על סף פשיטת רגל, חברה ששווייה 6 מיליון דולר עם ירידה מתמשכת במכירות ואנשים ללא ברק בעיניים, ללא אופטימיות. בחברה עבדו 700 עובדים במפעל קטן במישור אדומים, הם ייצרו 30 אלף מכשירים בחודש, שנמכרו במספר מדינות בודדות. היום, שווי החברה הוא 3.2 מיליארד דולר, ומועסקים בה 3,500 עובדים שמייצרים כ-500 אלף מכשירים בחודש, שנמכרים ב-46 מדינות ברחבי העולם. בכל יום, צרכני סודהסטרים מכינים 6 מיליון ליטר של משקאות מוגזים, שהופכים אותנו למותג המים המוגזים הגדול בעולם.

"אנו מקדישים את כל כוחנו לתיקון עולם - להפוך את העולם למקום טוב יותר. אנחנו עושים הכל על מנת לסייע לאנשים לנהל אורח חיים בריא יותר ולהציל את העולם מהסכנה של פלסטיק חד פעמי. בנינו פה ביחד מקום ייחודי, המכבד את כל המגזרים והדתות, כמו שאנחנו תמיד אומרים בסודהסטרים: אנחנו עושים שלום כל יום, ועל הדרך עושים גם סודה. ולכן, זו אינה הפתעה שהצלחתנו העסקית יוצאת הדופן בשנים האחרונות, כמו גם התרבות הארגונית התוססת שלנו, משכה את תשומת הלב של השחקנים הגדולים בתעשייה העולמית. את תשומת הלב של פפסיקו.

"לא יכולנו לבקש שותף טוב יותר. פפסיקו היא ענקית מזון גלובלית. היא חברת המזון והמשקאות הגדולה בארה"ב, והשנייה בגודלה בעולם. מחזור המכירות השנתי שלה הוא 60 מיליארד דולר, והיא מעסיקה 263 אלף עובדים ב-200 מדינות. פפסיקו מחויבת ליצירת עולם ירוק ובריא יותר, וסודהסטרים היא הדרך שהיא בחרה כדי לעשות זאת. לפנינו מסע מרתק.

חתימת הסכם הרכישה של סודה סטרים על ידי פפסקיקוצילום: צילום: לנס הפקות

"הרכישה הזאת היא צעד ענק לקראת הרחבת העסק שלנו, אבל היא לא תשנה אותנו. היא מאפשרת לנו להמשיך לעבוד באופן עצמאי ולהעמיק את הפעילות שלנו בישראל. נמשיך את השיווק הדיסרפטיבי הייחודי שלנו ואת המאבק שלנו בבקבוקי הפלסטיק החד פעמיים, ונמשיך להיות קצת משוגעים.

"רמון לגוארטה, המנכ"ל החדש של פפסיקו, ביקר במפעל שלנו ברהט לפני מספר שבועות והתפעם מרמת האנרגיה, המחויבות והאומץ העסקי שראה. בצאתו מהמפעל, הוא אמר לי שהמפעל והחברה שלנו הם מקום שמח. ואנחנו נישאר מקום שמח!

"חברים, עכשיו הזמן לחגוג. ועם תחושת ההישג המדהים הזה, נמשיך ללחוץ על הדוושה. נעמיק את יכולות הייצור שלנו, נאיץ את החדשנות שלנו, נרחיב את הנוכחות שלנו בעולם הקמעונות ונגיע ליותר ויותר צרכנים ברחבי העולם. אנחנו נקיים מפגשים היום בכל אחד מאתרי סודהסטרים בעולם על מנת לתת מענה לשאלות. וכמו תמיד, דלתי פתוחה לכל אחד.

"באופן אישי, אני נרגש וגאה במה שבנינו כאן ביחד, ואני מלא אנרגיה להמשיך את המהפכה עם כל אחד ואחת מכם.

זוהי רק ההתחלה!

שלכם, דניאל"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker