פתאל אירופה מתרחבת בסקוטלנד: רוכשת מלון באדינבורו ב-52 מיליון ליש"ט

במסגרת העסקה רוכשת החברה 2 חלקות הסמוכות למלון שעליהן ייבנו אגף נוסף למלון הקיים, מלון חדש תחת המותג NYX ו-31 יח"ד ■ ביום חמישי דיווחה החברה כי הושלמה העסקה לרכישת 13 בתי מלון APOLLO בהולנד בתמורה לכ-153 מיליון אירו

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דוד פתאל
דוד פתאלצילום: עופר וקנין
ערן אזרן

פתאל אירופה, החברה הבת של פתאל החזקות , מתרחבת בסקוטלנד. חברה נכדה אנגלית, בבעלות ובשליטה מלאה של פתאל אירופה, חתמה על הסכם לרכישת מלון, חלקה פנויה וחלקה סמוכה נוספת שעליה מבנה מגורים, בעיר אדינבורו בסקוטלנד בתמורה לכ-52 מיליון ליש"ט (לא כולל מסים). השלמת העסקה צפויה להתקיים עד סוף נובמבר 2018.

במסגרת העסקה רכשה פתאל את מלוא הזכויות במלון קיים הכולל 186 חדרים ומושכר לחברת Jury’s Inn, שהיא חברה נכדה בבעלות ובשליטה מלאה של פתאל. בכוונת פתאל לבנות על החלקה הפנויה אגף נוסף למלון הקיים, שיכלול 101 חדרים נוספים בעלות כוללת של כ-14 מיליון ליש"ט. כך יכלול המלון לאחר הבנייה 287 חדרי מלון.

פתאל ציינה כי תוכניות הבנייה הקיימות מאפשרות הוצאת היתרי בנייה להרחבת המלון. על החלקה הסמוכה הבנויה בכוונת החברה לבנות מלון NYX חדש הכולל 131 חדרים בעלות כוללת של כ-17 מיליון ליש"ט, ובנוסף לבנות 31 יחידות דיור בעלות של כמיליון ליש"ט. עם זאת, פתאל נדרשת לבצע שינוי ייעוד הקרקע למלונאי.

להערכת החברה, עבודות ההרחבה, השיפוץ של המלון הקיים, הקמת המלון החדש ויחידות הדיור יחלו במהלך המחצית הראשונה של 2019 ויושלמו עד לרבעון הראשון של 2021. פתאל ציינה כי 60% מהעסקה, ההרחבה, הקמת המלון החדש ובניית יחידות הדיור ימומנו ממקור בנקאי ואת היתרה תממן החברה ממקורותיה העצמיים. חברת Jury’s Inn השוכרת את בית המלון הקיים תשלם 3.2 מיליון ליש"ט מהתמורה הכוללת של העסקה עבור FF&E (ציוד תפעולי).

ביום חמישי הודיעה פתאל החזקות כי חברה בת הולנדית (100%) השלימה את העסקה לרכישת מלוא הון המניות של חברת החזקות הולנדית, המחזיקה בזכויות בעלות, ניהול והשכרה של 13 בתי מלון  APOLLO, בתמורה לכ-153 מיליון אירו (בכפוף להתאמות ולא כולל הוצאות עסקה).

בתי המלון הנרכשים כוללים מעל 1,900 חדרים, מדורגים 5-4 כוכבים והם ממוקמים באזורי תיירות ועסקים אטרקטיביים בהולנד. פתאל אירופה תממן את העסקה ממקורותיה העצמאיים, פתאל החזקות תממן 40 מיליון יורו מתשלום העסקה  ממקורותיה והיתרה תמומן באמצעות הלוואה מבנק הולנדי. עם השלמת העסקה תחזיק פתאל 14 בתי מלון בהולנד הכוללים 2,041 חדרים, לא כולל מלון בהקמה באמסטרדם שיכלול 490 חדרים.

מלון של פתאל בסקוטלנד

רשת מלונות פתאל, בבעלות משפחת פתאל (72.1%), הוקמה על ידי דוד פתאל במארס 1999 והיא מתמחה, באמצעות תאגידים המוחזקים על ידה, בהחזקה, תפעול, שכירות וניהול מלונות בישראל ובאירופה וכן ברכישה והקמה של מלונות חדשים. הרשת מונה כיום כ-36 אלף חדרים ב-186 בתי מלון ב-17 מדינות.

באירופה מנוהלת הרשת על ידי דני רוג'ר והיא כוללת 146 בתי מלון, מתוכם 52 בבעלות מלאה או חלקית, 89 בשכירות ו-5 בניהול. המלונות ממוקמים בגרמניה, בריטניה (לרבות אנגליה, סקוטלנד, וויילס, אירלנד וצפון אירלנד), ספרד, בלגיה, איטליה, קפריסין, צ'כיה, הולנד, שווייץ, פולין הונגריה ואוסטריה. ריכוז המלונות הגדול ביותר של הרשת נמצא בגרמניה, שבה מחזיקה הרשת 63 בתי מלון; ובריטניה נחשבת למדינה שבה ריכוז מלונות הרשת הוא השני בגודלו באירופה, ובה מחזיקה הרשת 43 בתי מלון.

דוד פתאל יו"ר הדירקטוריון ומנכ"ל הקבוצה, ציין כי העסקה החדשה בסקוטלנד והשלמת העסקה בהולנד הן חלק מאסטרטגיית החברה להעמיק את אחיזתה במדינות שבהן היא פועלת. "בשני האזורים ישנן חברות ניהול עצמאיות האמונות על תפעול ואחזקה אופטימליים של בתי המלון, הן מעורות בתחום התיירות ואזורי הביקוש, מכירות ומבינות את הרגולציה, דיני העבודה וכל המתבקש מאחזקת בתי המלון.

"העסקה בהולנד הפכה את פתאל לרשת משמעותית במדינה, עם אחזקה של 15 בתי מלון ולרשת הגדולה ביותר באמסטרדם, המחזיקה 6 בתי מלון, הכוללים יחד מעל 1,600 חדרים. יצוין, כי רשת APOLLO הנרכשת בהולנד נחשבת לרשת טובה עם שיעורי תפוסה גבוהים של כ-80% ובכוונתנו להמשיך ולהשביח את בתי המלון", אמר פתאל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker