האם סיידוף יקבל חזרה 50 מיליון שקל שהפקיד בעסקת בזק?

נתי סיידוף רכש באחרונה את שיכון ובינוי מידי שרי אריסון, אולם לפני כן ניסה את מזלו בעסקה לרכישת בזק ■ השופט אורנשטיין יבחן האם היה בהתנהלותו של סיידוף כדי לסכל או למנוע את אישור ההסדר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינויצילום: עופר וקנין

האם איש העסקים נתי סיידוף יקבל חזרה את הפיקדון בסך 50 מיליון שקל שהפקיד לצורך ביצוע עסקת בזק שבסופו של דבר לא יצאה אל הפועל? נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין דחה אתמול (ג') את בקשתו של סיידוף להשיב לו את הפיקדון שהפקיד באופן אוטומטי לאור דחיית הסדר הנושים, וקבע כי ידון בה בדיון שיתקיים בנובמבר.

אורנשטיין הדגיש כי לשם הכרעה בשאלת השבת הפיקדון הוא יבחן האם היה בהתנהלותו של סיידוף כדי לסכל או למנוע את אישור הסדר הנושים, ולברר האם היה בהתנהלותו כדי להשפיע על תרחישים אלה, ואם כן, באיזה מידה.

סיידוף רכש באחרונה את שיכון ובינוי מידי שרי אריסון, אולם לפני כן ניסה את מזלו בעסקת בזק. בפברואר האחרון, בזמן ששאול אלוביץ' ובנו אור אלוביץ' שהו במעצר בעקבות מעורבותם בפרשת 4000, סיידוף הגיע עם הבנקים הנושים של יורוקום תקשורת - דיסקונט , ה פועלים וה בינלאומי - להבנות בנוגע לרכישת ארבעה נכסים מרכזיים של יורוקום תקשורת: אינטרנט זהב (55%), השולטת בבזק, חלל תקשורת , אנלייט אנרגיה ופרויקט הנדל"ן מידטאון בתל אביב.

עבור הנכסים האלה סיידוף היה מוכן לשלם במזומן כ-400 מיליון שקל באופן מיידי ו-50 מיליון שקל עם עליית ערך לאינטרנט זהב. ובנוסף, לפרוש את החוב של יורוקום תקשורת, בסך 350 מיליון שקל, לתקופה ארוכה, ולהזרים 75 מיליון שקל כדי לפתור מחזור חוב של כ-250 מיליון שקל של יורוקום נדל"ן לקונסורציום מממנים בראשות בנק מזרחי־טפחות, המחזיק בשעבוד על מניות חלל תקשורת ומידטאון .

העסקה הזאת לא יצאה אל הפועל בסופו של דבר, ובמארס הודיע סיידוף לבית המשפט כי הצעת ההסדר שהגיש לצורך רכישת שליטה בחברת יורוקום תקשורת פקעה לטענתו, וזאת נוכח היעדר התקיימותם של שני תנאים מתלים עקרוניים בהסדר הנושים: הרעה משמעותית ביכולת השליטה של יורוקום בבזק שאף הודיעה על הקטנת הדיווידנדים שתחלק לבעלי מניותיה מ-100% מהרווח הנקי ל-70% בלבד; ואי־הגעה להסכמות עם מס הכנסה לגבי חבות המס של חברות מקבוצת יורוקום.

באפריל האחרון דחה השופט את הצעת הסדר הנושים, בהתבסס על החלטה זו ביקש סיידוף לקבל את הפיקדון חזרה. אולם בעלי התפקיד עו"ד אורי גאון ממשרד ב. לוינבוק ועו"ד אמנון לורך ממשרד יגאל ארנון טענו מנגד, כי הסיבה לאי אישור הסדר הנושים במועדים שנקבעו בהסדר הנושים נעוצה בהודעה של סיידוף בדבר פקיעתה של הצעתו, הודעה שלעמדתם ניתנה על ידו שלא כדין. בעלי התפקיד גם ביקשו להביא עדויות לבית המשפט שתומכות בגרסתם.

"לטעמי מדובר במחלוקת עובדתית שמחייבת בירור, ליבון והכרעה ולאחר שמיעת ראיות, לרבות באשר לכך שנוכח הודעתו של סיידוף, חזרו בהם נושים מתמיכה בהצעת ההסדר, או שבעטיה בחרו שלא לתמוך בהסדר גם אם קודם לכן טרם גיבשו את עמדתם הסופית לגביו, או שהיו מוכנים לשקול מחדש את התנגדותם", כתב אורנשטיין בהחלטתו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker