אחרי 26 שנים: זאב שטיין, מנכ"ל רבוע כחול נדל"ן, עוזב את הקבוצה

שטיין שימש מנכ"ל החברה מאז הקמתה ב-2006 ■ בשבוע שעבר הודיע דירקטוריון אלון רבוע כחול כי קיבל את המלצת בן משה, למנות את אורן הוד למנכ"ל אלון רבוע כחול

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
זאב שטיין
זאב שטייןצילום: עופר וקנין

אחרי 26 שנים, זאב שטיין, מנכ"ל רבוע כחול נדל"ן , הודיע על עזיבתו את הקבוצה. שטיין, שמשמש מנכ"ל החברה מאז הקמתה ב-2006, הודיע אתמול (א') לדירקטוריון על כוונתו לפרוש מניהולה בסוף 2018.

מוטי בן משה, בעל השליטה ויו"ר דירקטוריון רבוע נדל"ן, הודיע כי יקים ועדת איתור למציאת מחליף לשטיין. בן משה עצמו הוא זה שצפוי לעמוד בראש הוועדה.

במקביל, אישר דירקטוריון החברה את צירופה של רו"ח ד"ר אסתרי גילעז-רן, בעלת דוקטורט בחשבונאות ומסים, לכהן כדירקטורית בלתי תלויה. רו"ח ד"ר אסתרי גילעז-רן בעבר כיהנה כמפקחת בכירה ברשות המסים, ניהלה את תחום המסים, מענקים והחוק לעידוד השקעות הון, כיהנה כיו"ר דירקטוריון תמיר פישמן ובוועדות המקצועיות של מועצת רואי החשבון.

בנוסף דיווחה הבוקר החברה כי הדירקטור החיצוני יהודה (יודקה) שגב, שמכהן במקביל גם כיו"ר שפיר הנדסה ותעשייה, יעזוב את תפקידו בדירקטוריון רבוע כחול נדל"ן, וזאת לפי החברה, כדי למנוע חשש לניגוד עניינים לנוכח רכישת אפריקה ישראל על ידי בן משה.

בשבוע שעבר אישרו מחזיקי האג"ח של אפריקה השקעות את ההסדר שבמסגרתו ירכוש בן משה את החברות בקבוצת אפריקה ישראל, ובהמשך הודיע דירקטוריון אלון רבוע כחול כי קיבל את המלצת בן משה, למנות את אורן הוד למנכ"ל אלון רבוע כחול. הוד משמש כיום מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים. הוד צפוי להיכנס לתפקידו בכפוף לאישור בית המשפט את הסדר החוב באפריקה השקעות, שבמסגרתו נכללת גם הצעת רבוע כחול לרכישת מניות השליטה באפריקה ישראל נכסים. בכפוף להחלטות הדירקטוריונים השונים, הוד צפוי לכהן גם בתפקיד סגן היו"ר בחברות בנות שונות ברבוע כחול ובאפריקה ישראל.

שטיין: "לאחר 12 שנים ברבוע נדל"ן החלטתי לסיים את תפקידי ולאפשר לבא אחרי להצעיד את החברה לשיאים חדשים. זו גם ההזדמנות להודות למוטי בן משה על האמון, מאז הפך לבעל השליטה בחברה, ולאחל לו שעם המנכ"ל הבא יצליח לשמר את האנשים הטובים ולפתח תחומים חדשים ויוזמות חדשות. אין לי ספק שהקבוצה החדשה בהובלת מוטי, שתכלול בקרוב גם את אפריקה ישראל, תגיע לשיאים, תפרוץ לתחומי פעילות חדשים, ותייצר הצלחות והישגים שלא הכרנו". שטיין הודה מקרב לב לצוות המסור שמלווה אותו ברבוע נדל"ן ולחברי הדירקטוריון של החברה במהלך השנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker