לידר תשקיע בחברה המשתייכת לבנו של בעל השליטה דן בן דוד

דירקטוריון לידר: כניסה לפעילות סולרית בחברת נובה תואמת את אסטרטגיית החברה

שלי אפלברג
שלי אפלברג

דירקטוריון לידר השקעות החליט להשקיע בחברה בה שותף אריאל בן דויד, בנו של בעל השליטה בלידר השקעות, המיליונר דן בן דויד .

בנימוקי ועדת הביקורת והדירקטוריון להחלטה נכתב: "כניסה לפעילות סולרית תואמת את אסטרטגיית החברה, שדוגלת בהרחבת בסיס ההכנסות ורווחיות החברה תוך הגדלת פעילות החברה לתחומים נוספים. ההשקעה בפרויקטים סולריים עשויה להניב לחברה תזרים מזומנים שוטף באופן קבוע ולאורך זמן ברמת סיכון נמוכה יחסית".

נובה הינה חברה פרטית ישראלית העוסקת בפיתוח פרויקטים של מתקנים סולריים פוטו וולטאיים לייצור חשמל בישראל. החברה חתמה על הסכמים לצורך הקמת פרויקטים סולריים בהיקף כולל של כ- 12 מגה וואט אשר לגביהם הוגשו, על ידי נובה, בקשות לרישוי הנמצאות בשלבים שונים.

בעלי מניותיה של נובה הם NEU חברה פרטית המאוגדת בחו"ל המחזיקה ב-66.66% מהון מניותיה המונפק של נובה. חברה זאת מוחזקת בחלקים שווים על ידי בנו של דן בן דויד, המכהן כמשנה למנכ"ל נובה ומשקיע זר נוסף. ב-34% נוספים מחזיקה גרינברג הרים ירוקים העוסקת בייזום ותפעול פרויקטים מורכבים בתחום ה-PV במגזר הביתי והמסחרי בישראל.

חשמל סולארי
אנרגיה סולאריתצילום: תומר אפלבאום

NEU העמידה לנובה הלוואת בעלים בסכום של כ- 1.7 מיליון שקל, הנושאת ריבית שנתית בשיעור של 6% וצמודה למדד המחירים לצרכן. נובה תעמיד הלוואה בסכום השווה למחצית מהלוואת NEU ובאותם תנאים שנקבעו לגבי הלוואת NEU. הלוואת ATE תשמש לפירעון של כמחצית מהלוואת NEU , כך שיתרת הלוואת NEU והלוואת ATE תהיינה בסכומים דומים ובתנאים זהים.

נובה תקצה ללידר השקעות 200 מניות בתמורה לערכן הנקוב, כך שלאחר ההקצאה יהווה 40% מהון המניות המונפק של נובה. לאחר ההקצאה יחזיקו כל אחת מהחברות לידר השקעות ו -NEU ב-40% ממניות נובה וגרינברג הרים ירוקים תחזיק ב20% הנוספים.

לידר השקעות תעמיד לנובה הלוואות בעלים בסך של עד 5 מיליון שקל אשר ישמשו אותה לפעילותה העתידית השוטפת. לידר השקעות היא חברת החזקות, שעיקר פעילותה הוא בתחומי שוק ההון, תעשייה, תקשורת וטכנולוגיה, נדל"ן וכן סחר ושירותים בשוק ההון היא פועלת באמצעות החברה הבת לידר שוקי הון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker