אלוף במיל' יום טוב סמיה מונה ליו"ר דירקטוריון אפולו פאוור

סמיה, אלוף פיקוד הדרום לשעבר, כיהן כמנכ"ל ונשיא חברת ICG Energy, העוסקת באנרגיה מתחדשת בעולם ובישראל

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
האלוף במיל' יום טוב סמיה
האלוף במיל' יום טוב סמיה

אפולו פאוור , המפתחת מוצרים ופתרונות טכנולוגיים בתחום האנרגיה הסולארית, דיווחה היום (א') על מינויו של אלוף (במיל') דר' יום טוב סמיה ליו"ר דירקטוריון החברה.

"העיסוק והלמידה של תחום האנרגיה הירוקה נהפך להיות עבורי דרך חיים, בדגש על הצורך באנרגיה חלופית כחלק מביטחון לאומי", מסר סמיה. "החזון של אפולו פאוור וההישגים שהגיעה אליהם החברה מבחינת פיתוח נמצאים בחוד החנית של הטכנולוגיה. אני נרגש להצטרף ליזמים ולסייע להם להפוך את הפתרון המהפכני שלהם בתחום האנרגיה הירוקה למציאות נגישה".

בדצמבר 2017 דיווחה אפולו כי החברה הבת, סולארפיינט, ערכה ניסוי מוצלח בכריית מטבעות דיגיטליים מבוססי בלוקצ'יין. הכרייה בוצעה באמצעות המערכת הסולארית שהיא מפתחת, תוך שילוב של רכיב ייעודי האחראי על כריית המטבעות. אפולו ציינה כי ביצעה כרייה של מטבעות אתריום, וכי הניסוי הוכיח היתכנות לניצול האנרגיה המיוצרת על ידי המערכת לשם הכרייה.

הודעת החברה, שפורסמה לפני פתיחת המסחר באותו יום, הלהיבה את המשקיעים. מניית החברה טסה אז עד 130%, עם פתיחת המסחר בבורסה, תוך ריכוז מחזור של מיליוני שקלים, ו-30 מיליון שקל בסיכום היום. העלייה החדה אמנם התמתנה במהירות, אך המניה נסחרה במהלך אותו יום בעליות של עשרות אחוזים. ואולם שבוע לאחר מכן פתחה רשות ניירות ערך בבדיקת דיווחיה של החברה. בדיקת הרשות נוגעת על פי הערכות לפרסום פרט מטעה בתשקיף. היום עולה המניה ב-7.5% לשווי שוק של כ-13 מיליון שקל בלבד.

סמיה, 64, אלוף פיקוד הדרום לשעבר, כיהן ב-2015-2007 כמנכ"ל ונשיא חברת ICG Energy (Israel Corp Green), העוסקת באנרגיה מתחדשת בעולם ובישראל. ב-2004-2001 כיהן כנשיא ומנכ"ל משותף לתפעול בקבוצת ברן. בתחילת 2004 הקים את חברת ים דישרס (חברה משפחתית) שעוסקת במתן שירותי ייעוץ, ניהול, השקעות ויזמות עסקית, וב-2007 הקים, יחד עם בנו יגל סמיה, את חברת י.סם סולר העוסקת ביזמות להקמת תחנות סולאריות בישראל. לסמיה תואר שלישי מאוניברסיטת חיפה במסגרת החוג לסוציולוגיה והחוג למדעי המדינה.

עודד רוזנברג, מנכ"ל אפולו פאוור, מסר: "אנו מברכים על הצטרפותו של דר' יום טוב סמיה לתפקיד. אני בטוח שהניסיון הניהולי רב השנים של סמיה והמוניטין שלו כמו גם היכרותו העמוקה עם תחום האנרגיה הירוקה והמחויבות שלו לקדם את האנרגיה הסולארית בישראל, יסייעו לאפולו פאוור לחזק ולהרחיב את פעילותה. אני מאחל לו הצלחה רבה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker