בעלי המניות של פרוטרום לא אישרו מענק של 20 מיליון דולר למנכ"ל יהודאי

אסיפת בעלי המניות של פרוטרום אישרה את מכירתה ל-IFF האמריקאית תמורת 7 מיליארד דולר - אך דחתה ברוב של 71% הצעה לתת למנכ"ל החברה, אורי יהודאי, מענק במזומן עם השלמת העסקה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום

אסיפת בעלי המניות של פרוטרום דחתה ברוב של 70.7% את הצעתה של החברה להעניק לאורי יהודאי, מנכ"ל החברה, מענק של 20 מיליון דולר במזומן עבור תרומתו לביצוע והשלמת עסקת מכירת החברה לענקית תמציות הטעם והריח IFF תמורת 7 מיליארד דולר.

המענק היה אמור להתקבל מיד עם השלמת העסקה. ההצבעה על המענק ליהודאי התנהלה לאחר ההצבעה שבה אושר המיזוג עם IFF ברוב של 94.65%. המיזוג יתבצע על ידי תשלום של 71.19 דולר במזומן, והקצאה של 0.25 מניות IFF לכל מניית פרוטרום.

ההצבעה התקיימה על רקע מכתב עמדה שפירסמה עמיתים קרנות הפנסיה הוותיקות בסוף יולי 2018, ובו הביע ניר עובדיה, מנהל חטיבת ההשקעות של עמיתים, את התנגדותו למענק חד פעמי ליהודאי .

עובדיה כתב במכתבו: "לצד ההערכה הכנה שאנו רוכשים לפועלו של יהודאי ולתרומתו רבת השנים לביצועי החברה ולמיצובה כחברה מובילה בתחומה, אנו סבורים שמתן המענק, במזומן ובפעימה אחת, ללא מנגנונים לשמירה על הלימות אינטרסים עם בעלי המניות והחברה לטווח ארוך, אינו נכון, ועל כן אנו מתנגדים לו.

"אנו קוראים לדירקטוריון פרוטרום לשקול שוב את אופן מתן המענק והרכבו, באופן שיביא לזהות אינטרסים בין המנכ"ל להצלחת החברה בטווח הארוך".

בעלי המניות אישרו ברוב של 80.2% תשלום של 2 מיליון דולר כחלק מתוכנית שימור ותשלומים לשלושת נושאי המשרה הבכירים: המשנה למנכ"ל ומנהל הכספים, אלון גרנות; המשנה למנכ"ל וסמנכ"ל התפעול ושרשרת האספקה הגלובלית, עמוס ענתות; וסמנכ"ל הכספים, גיא גיל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker