אריסון השקעות השלימה את מכירת השליטה בשיכון ובינוי לנתי סיידוף

סיידוף שילם 850 מיליון שקל במזומן, והתחייב לשלם עוד 250 מיליון שקל בתוך 15 חודשים ממועד ההשלמה ■ טרם נפתרה המחלוקת עם עובדי החברה, ששלחו לאריסון מכתב בשבוע שעבר ובו הביעו את אכזבתם מהעובדה שלא קיבלו מענק מכירה

יורם גביזון
שרי אריסון ונתי סיידוף
שרי אריסון ונתי סיידוףצילום: Ariel Schalit / ASSOCIATED PRESS, עופר וקנין
יורם גביזון

חברת אריסון השקעות שבבעלות שרי אריסון השלימה את מכירת השליטה (47%) בחברת שיכון ובינוי לנתי סיידוף. אריסון השקעות מכרה לסיידוף 191 מיליון מניות, שהם כל אחזקותיה בשיכון ובינוי, תמורת 1.1 מיליארד שקל. סיידוף שילם 850 מיליון שקל במזומן, והתחייב לשלם עוד 250 מיליון שקל בתוך 15 חודשים ממועד ההשלמה. כחלק מהעסקה התחייב סיידוף לתרום 25 מיליון שקל.

אריסון השקעות לא דיווחה לפי שעה על פתרון המחלוקת עם עובדי החברה, ששלחו לה מכתב בשבוע שעבר ובו הביעו את אכזבתם מהעובדה שלא קיבלו מענק מכירה, ואמרו שאם לא יזכו לו, בכוונתם לנקוט צעדים.

במכתב ששלחו לאריסון כתבו העובדים: "לאחר 20 שנות הליכה בצוותא עם אביך ואיתך, החלטת לפרק את החבילה. אין אנו מלינים על החלטתך למכור את החברה, החלטה שעשויה להיות נכונה הן מבחינתך והן מבחינת החברה. אולם אנו מופתעים ומצרים שההתנהלות הקשורה לכך נעשתה כאילו אנו סחורה חסרת נשמה. הופתענו לגלות שבעסקה שנרקמה נשקלו היבטים רבים, ואף תרומה לקהילה. אולם העובדים נשכחו מכל וכל".

שיכון ובינוי הודיעה במקביל שוועדת התגמול של החברה אישרה את הרכישה של שתי פוליסות ביטוח אחריות דירקטורים ונושאי משרה בחברה, לתקופה של 7 שנים החל ממועד העברת השליטה. הפוליסה היא על סכום של 100 מיליון דולר וכרוכה בתשלום השתתפות עצמית של שיכון ובינוי בסכום של 50-25 אלף דולר, לגבי תביעות המוגשות בארה"ב ובקנדה. הדירקטורים ונושאי המשרה לא יחויבו בהשתתפות עצמית. שיכון ובינוי תשלם עבור שתי פוליסות הביטוח תוספת תשלום של 450 אלף דולר בגין התקופה.

בעקבות העברת השליטה בשיכון ובינוי, עו"ד תמיר כהן, מנהל עסקיו של סיידוף בישראל, ימונה ליו"ר החברה ומשה לחמני כממלא מקום מנכ"ל זמני .

סיידוף רושם רווח על הנייר על השקעתו בחברה ויקווה שרווח זה לא יכורסם על ידי קנסות שיוטלו על שיכון ובינוי בעקבות חקירת מעשי שחיתות לכאורה באפריקה. לאחר השלמת עסקת המכירה, אמר סיידוף כי הוא שמח להצטרף לקבוצת הבנייה והתשתיות המובילה בישראל ומתכנן להמשיך ולפתח את הפעילות בארץ ובחו"ל. בעלת השליטה הקודמת, שרי אריסון, אמרה כי החזון והעשייה של אריסון השקעות הצמיחו חברה ייחודית, שרואה לנגד עיניה יצירת ערך מוסף לאדם, לחברה ולסביבה ומטביעה את חותמה לשינוי חיובי בעולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker