בהראל פיננסים שומרים על אופטימיות זהירה לאחר העלאת הדירוג

בחברה מעריכים כי העלאת הדירוג של ישראל תבוא לידי ביטוי בעיקר בטווח הקצר, וממליצים לא להגדיל חשיפה לסיכון או להאריך מח"מ ■ "מזהים חברות מעניינות בתחומי הסייבר, הפינטק והבינה המלאכותית"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזרת אישית מבוססת בינה מלאכותית
עוזרת אישית מבוססת בינה מלאכותיתצילום: בלומברג

"שוק המניות המקומי מתפקד טוב והוא אחד השווקים הטובים בעולם מתחילת השנה. העלאת הדירוג של ישראל הובילה אתמול (א') לעליות חדות ששיפרו עוד יותר את מצבו של השוק בהשוואה לשווקים מפותחים אחרים. על רקע זאת, אנחנו ממשיכים להמליץ לשמור על חשיפה של יותר מ-50% מתיק המניות לשוק המקומי בישראל" - כך כותבים הבוקר בהראל פיננסים בסקירת המסחר השבועית שלהם.

עוד מציינים בהראל: "העלאת הדירוג הובילה אתמול לעליות חדות בשוק האג"ח, ולמרות זאת אנחנו ממליצים להישאר בחלוקה זהה לשקלים וצמודים ועם מח"מ (משך חיים ממוצע) יחסית קצר. להערכתנו, העלאת הדירוג אמורה להשפיע בטווח הקצר, אך להיות מנוטרלת לאחר מכן עקב תוואי ריבית עולה. אנחנו ממשיכים להעריך כי הנתק בין שוק האג"ח הקונצרני המקומי לגלובלי אמור להסתיים, וכי השוק המקומי אמור לחזור ולתפקד טוב עקב ריבית נמוכה, צמיחה גלובלית שממשיכה להיות חזקה, העלאת הדירוג של ישראל והמון כסף שיושב בעובר ושב ויחזור לחפש תשואה"

להערכת הראל הצמיחה מוסיפה להיות גבוהה בעיקר בארה"ב – שם הריבית צפויה לעלות עוד פעמיים השנה, ואז הקצב יואט משמעותית. הם מציינים כי "באירופה וביפן סוגיית הריבית כלל לא נמצאת על הפרק, והפירמות מציגות דו"חות טובים. יש ירידה באמון כתוצאה ממלחמת הסחר, ובמצב העניינים הנוכחי, להערכתנו, אין סיבה לחזור לשווקים המתעוררים, הסובלים אף הם ממלחמת הסחר. בישראל – שוק המניות הישראלי מתפקד טוב ו ת"א 35 הוא אחד הטובים בעולם מתחילת השנה" .

לבסוף מסכמים בהראל פיננסים: "בשורה התחתונה, להערכתנו, העלאת הדירוג לישראל תבוא לידי ביטוי בעיקר בטווח הקצר – ולפיכך אין מה למהר ולהגדיל חשיפה לסיכון או להאריך מח"מ. נכון לשמור על חשיפה לשוק הקונצרני במח"מ קצר ובדירוגים גבוהים – שגם עדיפים בנקודת הזמן הנוכחי וגם ייהנו ברגע שהשוק יחזור לתפקד באופן חיובי כמו השוק הקונצרני העולמי.

"עליית התשואות הדולריות והתחזקות המטבע האמריקאי חיזקו את מגמת הנפקות האג"ח צמודות דולר בשוק המקומי ואנו ממליצים לגוון את החשיפה באג"ח לאפיק זה. באפיק המנייתי אנחנו ממשיכים להמליץ על פיזור רחב באפיק המנייתי הגלובלי - ולא להתמקד רק במניות אמריקאיות. שווקים כמו ישראל ואירופה ממשיכים ליהנות מתמחור מעניין. בנוסף, אנחנו מזהים לא מעט סקטורים מעניינים של חברות שמפתחות מוצרים שבעתיד העולם ישתמש בהם יותר כמו סייבר, פינטק, בינה מלאכותית ועוד".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker