התחזית הפסימית של קור שולץ: מכירות הקופקסון בארה"ב ייחתכו בשליש במחצית השנייה

הסיבה: כניסת מתחרה גנרי נוסף ■ שולץ: נערכים להשקת התרופה למיגרנה בספטמבר, בדיקת ה-FDA הושלמה ■ מספר העובדים של החברה ירד ב-2,100 ברבעון השני

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
קאר שולץ
קאר שולץ

מנכ"ל טבע , קור שולץ, דיווח היום (ה') בשיחת ועידה עם אנליסטים, שבדיקת ה-FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקאי), הקודמת לקבלת האישור לתרופה למיגרנה Fremanezumab הושלמה. הבדיקה נערכה במפעלה של חברת סלטריון, קבלן הייצור של טבע, בעיר אינצ'ון בדרום קוריאה. לדברי קור, החברה מעריכה שתקבל את אישור ה-FDA במחצית ספטמבר 2018, ונערכת להשקת התרופה מיידית אחר כך.

קור ציין בפני האנליסטים כי טבע מקדימה את לוחות הזמנים לביצוע תוכנית ההתייעלות, שמטרתה להקטין את בסיס ההוצאות של החברה ב-3 מיליארד דולר עד סוף 2019. סמנכ"ל הכספים של טבע, מייקל מקללן, ציין כי מספר המשרות בטבע ירד ב-8,300 עד לסוף הרבעון השני של 2018 בהשוואה ל-6,200 בסוף הרבעון הראשון של 2018 - כך שברבעון השני עזבו 2,100 עובדים את החברה.

מקללן אמר שהחברה מצפה שהכנסות התרופה קופקסון ב-2018 יסתכמו ב-2.1 מיליארד דולר, 1.5 מיליארד דולר מתוכם בארה"ב - כך שהחברה צופה לירידה של 33% בהכנסות קופקסון בארה"ב במחצית השנייה של 2018 בהשוואה להכנסות במחצית הראשונה של השנה. הירידה נרשמה כתוצאה מהורדת המחיר הדרמטית של מיילן, המתחרה העיקרית של טבע בשוק הקופקסון, וגידול במכירותיה של Glatopa, הגרסה הגנרית של קופקסון שמשווקת על ידי מומנטה וסנדוז, שאושרה בינואר 2018. עד כה היתה לתרופה הגנרית הזו השפעה מועטה על נתח השוק של קופקסון בארה"ב .

קופקסון
קופקסוןצילום: עופר וקנין

שולץ גילה לראשונה את מטרותיה של התוכנית האסטרטגית של החברה ל-5-3 השנים הקרובות. הוא ציין שלוש מטרות עיקריות: רווחיות תפעולית של 27% מהמחזור על בסיס Non GAAP, יחס חוב פיננסי נטו לרווח תפעולי תזרימי (Ebitda) של לא יותר מ-3, וייצור תזרים מזומנים פנוי של 80% מהרווח הנקי על בסיס Non GAAP.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker