תשובה השלים בהצלחה גיוס אג"ח בת"א לאלעד קנדה

החברה גייסה בשלב המוסדי כ-191 מיליון שקל בריבית של 5.85% ■ S&P מעלות העניקה לאג"ח את הדירוג A- ■ בימים הקרובים יתקיים השלב הציבורי של ההנפקה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק
יצחק תשובה, בעל השליטה בדלקצילום: דודו בכר

אלעד קנדה, שבשליטת אלעד גרופ של יצחק תשובה, השלימה הערב (ד') בהצלחה את השלב המוסדי בגיוס אג"ח. הגיוס התבצע בתקופה מאתגרת בשווקים בעקבות עליית המרווחים באגרות חוב ממשלתיות וקונצרניות.

במהלך השלב המוסדי נרשמו ביקושים של 235 מיליון שקל והחברה החליטה להיענות לביקושים של 191 מיליון שקל. השלב המוסדי של הגיוס הושלם בריבית שנתית של 5.85% שקלי למח"מ של עד 3 שנים. האג"ח מדורגות A- על ידי חברת S&P מעלות. במהלך הימים הקרובים צפוי להתקיים השלב הציבורי של ההנפקה.

רפי לזר, מנכ"ל אלעד קנדה אמר: "אנו שמחים על הבעת האמון של שוק ההון הישראלי בפעילות החברה ובפוטנציאל הצמיחה שלה. אלעד קנדה היא חברה מובילה עם ניסיון מוכח רב שנים בתחום הייזום, הניהול וההשבחה של נכסי נדל"ן ברחבי קנדה. החברה בעלת פוטנציאל צמיחה גבוה בשנים הקרובות הודות לפורטפוליו הנכסים המצוינים שבבעלותה".

את הגיוס של אלעד קנדה הובילה לידר הנפקות המנוהלת ע"י רנן כהן אורגד והשתתפו בה מנורה, ברק קפיטל, רוסריו, אפסילון.

אלעד קנדה ריאלטי הנפיקה אג"ח שקליות בעלות מח"מ (משך חיים ממוצע) של כשלוש שנים, שיהיו מגובות בעודפים נטו מפרויקטים (בעיקר אמרלד סיטי בטורונטו) שרובם נמכרו.

הונה העצמי של אלעד קנדה ריאלטי הסתכם נכון לסוף מארס 2018 בכ-290 מיליון דולר קנדי, ומאזנה היה כ-700 מיליון דולר. עם זאת, המספרים האלה אינם משקפים את מלוא הערך הכלכלי של החברה, שכן בהתאם לכללי החשבונאות, החברה לא שיערכה לפי שווי הוגן את מלוא אחזקתה בפרויקטים היזמיים שלה. אלעד קנדה צופה כי סך הכנסותיה מחוזים חתומים של דירות בהקמה ל-2021-2018 יגיעו לכ-650 מיליון דולר; וכי ההכנסות האלה אמורות להניב סך עודפים צפויים נטו ל-2021-2018 של כ-189 מיליון דולר - מתוכם כ-146 מיליון דולר המשמשים כבטוחה לבעלי אג"ח.

בבעלות אלעד קנדה ריאלטי זכויות בנייה - למגורים, למשרדים ולמסחר - בשלבים שונים של פיתוח בשטח של כ-418 אלף מ"ר, מתוכם בכ-139 אלף מ"ר מוקמות כ-1,500 יחידות דיור למכירה מסוג קונדומיניום (כ-82% מיחידות דיור מכורות).

הפרויקט המרכזי של החברה, שבעזרת התזרימים שיניב אמורות להיפרע האג"ח, הוא אמרלד סיטי - פרויקט רב שלבי הממוקם באזור צפון יורק בטורונטו, בסמוך לאחד ממרכזי הקניות הגדולים בעיר. הפרויקט מונה תשעה בנייני קונדומיניום בתוספת שטחי מסחר בשלושה בלוקים, הכוללים יחדיו כ-2,969 יחידות דיור.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker