יולי לוהט: תשואות גבוהות בקופות הגמל ובקרנות ההשתלמות

במיטב דש מעריכים כי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות במסלולים הכלליים הניבו ביולי לחוסכים תשואות של עד 1.6%, ואילו במסלולים המנייתים התשואות הגיעו עד ל-3.4%

נועם בר
עשרות אגורות
צילום: אורן זיו

קופות הגמל וקרנות ההשתלמות סיימו את יולי בתשואות חיוביות של עד 1.6% במסלולים הכלליים ועד 3.4% במסלולים המנייתיים - כך מעריכים בבית ההשקעות מיטב דש. על פי ההערכה, ביולי השיגו הקופות במסלולים הכלליים תשואה ממוצעת של 1.2%, והתשואות השונות נעות בין 0.8% ל-1.6%. בקופות המנייתיות התשואה הממוצעת הצפויה היא של 2.4%.

במיטב דש מעריכים כי מתחילת השנה הניבו קופות הגמל וקרנות ההשתלמות במסלולים הכלליים תשואה ממוצעת של 1.9%, ואילו במסלולים המנייתיים הניבו הקופות מתחילת השנה תשואה ממוצעת של 2.9%.

תוצאות חיוביות

ביולי נהנו הקופות מעליות חדות בשוקי המניות בארץ ובעולם, כמו גם מעליות באג"ח הקונצרניות ובאג"ח הממשלתיות בארץ. מדד ת"א 35 עלה ביולי ב-4.1%. בארה"ב עלה מדד ה-S&P500 ב-3.7%, מדד הדאו ג'ונס ב-5% ואילו מדד הנאסד"ק עלה בשיעור מתון יותר של 2.2%. גם באירופה נרשמה מגמה חיובית בשוקי המניות, כאשר מדד ה-DAX הגרמני עלה ב-5.2%, ומדד ה-CAC הצרפתי עלה ב-4.5%. ביפן העליות היו מתונות יותר ומדד הנייקי עלה ב-1.3% בלבד.

בשוק איגרות החוב הקונצרניות עלו מדדי התל הבונד השונים בשיעורים של 0.1% -0.3%, ואילו איגרות החוב הממשלתיות רשמו תשואה חיובית של 0.1%. איגרות החוב הצמודות עלו ב-0.4%, ואילו איגרות החוב השקליות דווקא ירדו בכ-0.1%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker