הסכם בעלי המניות של שיכון ובינוי באיי.די.או גרופ התבטל

ההסכם בין שיכון ובינוי וקבוצת אפולו-דיון, שותפתה לשליטה באיי.די.או גרופ, לא נכנס לתוקף ■ זאת, לאחר שלא התקבלה חוות דעת שפוטרת פרסום הצעת רכש למניות החברה הבת בגרמניה בהיקף של 1.2 מיליארד יורו

יורם גביזון
משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי
משה לחמני, יו"ר שיכון ובינויצילום: סיון פרג'
יורם גביזון

חברת שיכון ובינוי שבשליטת שרי אריסון וקבוצת אפולו-דיין דיווחו הערב (ג') שהסכם בעלי המניות ביניהן שנחתם בספטמבר 2017 והסדיר את השליטה המשותפת בחברת איי.די. או גרופ לא נכנס לתוקף.

שיכון ובינוי שהחזיקה ב-40.1% ממניות איי.די.או גרופ מצד אחד, וקרן ההשקעות הפרטית אפולו וחברת דיון שבבעלות משה דיין (36.9% ) מצד שני, חתמו על הסכם בעלי מניות שסיים את מאבק השליטה על מניותיה של חברת איי.די.או גרופ בקיץ 2017. כניסתו של ההסכם לתוקף הותנתה בקבלת חוות דעת מהגוף המוסמך באירופה, שיאשר שהסכם בעלי המניות באיי.די.או גרופ אינו מחייב פרסום הצעת רכש למניותיה של החברה הבת איי.די.או גרופ פרופרטיס שמתמחה בנדל"ן מניב למגורים בברלין ונסחרת בבורסה בפרנקפורט בשווי של 2.1 מיליארד יורו.

איי.די.או גרופ מחזיקה ב-38% ממניותיה של איי.די.או פרופרטיס, כך שלו היתה חייבת לפרסם הצעת רכש לכל מניותיה בעקבות החתימה על הסכם שמשנה את השליטה בה, היתה איי.די.או גרופ נאלצת להשקיע סכום של 1.3 מיליארד יורו - סכום ענק בהתחשב בכך שאיי.די.או גרופ עצמה נסחרת בשווי של 490 מיליון יורו.

שיכון ובינוי דיווחה לבורסה שהיות שחוות הדעת של הרגולטור האירופי לא התקבלה, לא נכנס הסכם בעלי המניות לתוקף. הסכם זה קבע בין היתר שהשליטה באיי.די.או גרופ תישאר בידי שיכון ובינוי, שתמנה 7 דירקטורים, בעוד שלאפולו ולדיון תהיה זכות למנות דירקטור אחד כל אחת, ועוד אחד בהסכמה משותפת של שני הצדדים. ההסכם קבע עוד שכל אחד משני הצדדים - שיכון ובינוי מצד אחד ואפולו-דיון מצד שני - ימנה 3 דירקטורים לדירקטוריון איי.די.או פרופרטיס, שהיא הנכס העיקרי של איי.די.או גרופ.

שיכון ובינוי ציינה עם זאת שנוכח אי כניסת הסכם בעלי המניות לתוקף, לא צפויה חובה לפרסם הצעת רכש למניותיה של איי.די.או פרופרטיס, אולם היא פועלת להשגת אישור הרגולטור האירופי שאין חובה כזו. במקביל שיכון ובינוי במגעים עם אפולו ודיון להגיע להסכמה על כך שאין חובה לפרסם הצעת רכש למניותיה של איי.די.או פרופרטיס וכן להגיע להסכמות שלפיהן מכירת מניותיה של חברת איי.די.או גרופ על ידי אחד משלושת הצדדים תהיה כפופה לזכות הזדמנות ראשונה שתינתן לצדדים האחרים לרכוש אותן. 

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ