אפי ארה"ב מכרה יחידות מגורי יוקרה במנהטן ב-160 מיליון דולר לבלקסטון

הרווח שתרשום אפי ארה"ב מסתכם בכ-5.5 מיליון דולר; כ-150 מיליון דולר יקטינו את החוב של השותפות

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

אפי ארה"ב, חברת בת של אפריקה ישראל, העוסקת בפיתוח נדל"ן ברחבי ארה"ב, מדווחת היום על מכירת שטחים בבניין הטיימס סקוור בניו יורק, אותם ייעדה הקבוצה לשימוש כבית מלון ולמגורי יוקרה.

השטחים למגורים, אותם מחזיקה לצד שותפה (50%) - חברת FMC, יימכרו לקבוצת בלקסטון בתמורה ל-160 מיליון דולר. השטח המסחרי, המשתרע על פני שש קומות (22,000 מ"ר) ומאוכלס על ידי שוכרים מגוונים מתחום הקמעונות, הבידור והתערוכות יישאר בבעלות השותפות.

עם השלמת העסקה צפויות בעלות הנכס לרשום רווח משותף של כ-11 מיליון דולר. חברת הנכס  תשלם למלווים שהעמידו מימון לרכישת הנכס ופיתוחו את מרבית התמורה בהיקף שיקטין את החוב הקיים באופן משמעותי לכדי כ-182 מיליון דולר.

תמיר קזז, ממלא מקום מנכ"ל אפי ארה"ב אמר: "עסקת מכירת השטחים מהווה ציון דרך חשוב נוסף בתהליך שינוי מבנה החוב של אפי ארה"ב, ומיצובו המחודש של בניין הטיימס סקוור, שהגיע לידי הבשלה עם סיומו המוצלח של המהלך המשולב. ראשיתו של התהליך היה עם השלמת מימון מחדש ושינוי מבנה החוב של הנכס בדצמבר 2009. כאשר, לפני ארגון החוב, עמד המימון על סך של 711 מיליון דולר. כמו כן, לאחרונה היינו עדים לביקוש מחודש לשטחים משרדיים באזור מידטאון מנהטן. לפיכך, עסקה זו מהווה ניצול הזדמנות עסקית למקסם את הערך של הנכס".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker