מתחם העסקים של בני ברק רותח: אלייד מכרה לאמות 50% מפרויקט של 800 מיליון שקל

חברת הנדל"ן אמות חתמה על הסכם עם אלייד נדל"ן לרכישת מחצית מזכויות החכירה בחטיבת קרקע ברחוב הלח"י בבני ברק, בתמורה ל-100 מיליון שקל ■ מנכ"ל אמות אבי מוסלר: "בני ברק סיטי הוא אחד ממתחמי העסקים המתפתחים באזור גוש דן, שנכנס לפיתוח מואץ"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מתחם העסקים בבני ברק
מתחם העסקים בבני ברק

מתחם העסקים של העיר בני ברק (BBC), על ספו של ציר ז'בוטינסקי, ממשיך ליהנות מזרימה של משקיעים ועסקות גדולות לפיתוח המתחם. חברת הנדל"ן אמות , בשליטתו העקיפה של נתן חץ, חתמה אתמול (ב') על הסכם עם אלייד נדל"ן לרכישת מחצית מזכויות החכירה של אלייד בחטיבת קרקע בשטח של כ-16.4 דונם ברחוב הלח"י בבני ברק, בתמורה לכ-100 מיליון שקל.

אמות ואלייד - שיחזיקו בפרויקט בחלקים שווים - יפעלו לתכנון, הקמה ובנייה של פרויקט למשרדים ומסחר על מגרש שיכלול 75 אלף מ"ר בנוי עילי, מהם כ-62 אלף מ"ר משרדים וכ-13 אלף מ"ר למסחר, וניהול הבניין כנכס מניב. סך ההשקעה המשותפת בהקמת הפרויקט, כולל מרכיב הקרקע, מוערכת על ידי החברות בסך של כ-800 מיליון שקל.

הפרויקט המדובר - שכפוף לחתימת אלייד על הסכם חכירה מהוון חדש עם רשות מקרקעי ישראל - ממוקם במתחם העסקים הצפוני של בני ברק, בצמוד לפארק הירקון, למתחם רמת החייל ולקניון איילון. הקרקע נכללת באזור שבו מקדמת עיריית בני ברק תוכנית מתאר מקומית להגדלת זכויות הבנייה. להערכת החברות, עם אישור התוכנית ניתן יהיה להקים על הקרקע לפחות מגדל משרדים אחד נוסף.

בני ברק ביזנס סיטי (BBC) הוא אחד ממתחמי הנדל"ן הרותחים. באזור פועלות בין היתר קבוצת הכשרת הישוב, שלמה נדל"ן, אשטרום וסופרין להקמת פרויקטים גדולים. אבי מוסלר, מנכ"ל אמות, ציין כי "בני ברק סיטי הוא אחד ממתחמי העסקים המתפתחים באזור גוש דן, שנכנס לפיתוח מואץ בשנים האחרונות. אנו מאמינים כי נדע לבנות ולהתאים את המוצר הנכון למתחם זה".

אמות, שבשליטת אלוני חץ (60%), מחזיקה 101 נכסים מניבים בישראל בשטח כולל של 1.3 מיליון מ"ר (מתוכם כ-454 אלף מ"ר חניות) ומספר חטיבות קרקע המיועדות לפיתוח - מתוכן שלושה פרויקטים בשלבי בנייה (תוצרת הארץ בת"א, בחולון ובמודיעין). עיקר נכסיה הם באזור מרכז הארץ ובהם שיעורי תפוסה גבוהים של כ-97.3%. בין הנכסים הבולטים: מגדל אטריום ברמת גן, מגדל אמות (בית IBM לשעבר), בית אמות משפט, בית אמות ביטוח, קניון ערים בכפר סבא וקניון קרית אונו.

קבוצת אלייד, שמנוהלת על ידי יגאל שרייבר (מנכ"ל), פועלת זה עשרות שנים בענפי הנדל"ן, התשתיות והרכב. הקבוצה היא בעלת השליטה בין היתר ביבואנית הרכב צ'מפיון מוטורס; UPS; יבואנית האלקטורניקה ניופאן; וחברת מוצרי החשמל מיניליין. הקבוצה הוקמה בתחילת שנות ה-60 על ידי איל ההון אהרן גוטווירט, שמת בראשית שנות ה-80 ולא השאיר אחריו יורשים. מאז 2006 משמש יצחק סוארי יו"ר חבר הנאמנים, שמונה לתפקיד לכל חייו.

אלייד נדל"ן עוסקת בייזום, פיתוח, השכרה וניהול שטחי משרדים, תעשייה, לוגיסטיקה ומרכזי מסחר. הפרויקטים הבולטים שהקימה ומנהלת החברה בשנים האחרונות הם מגדל צ'מפיון בבני ברק, מגדלי הסיבים בפתח תקוה, בית אמקול באשדוד, בית צ'מפיון בירושלים, מתחם הממגורות ברחוב הלח"י בבני ברק, מרלו"ג ושטחי מסחר בגבעת ברנר ועוד.

פרט לפעילות הנדל"ן, אלייד שותפה גם בקבוצת הבנייה והתשתיות אשטרום, בפרויקט מנהרות הכרמל ורכשה בעבר נתח מהזכויות בתמלוגי העל של הגיאולוג אלי רוזנברג משותפות אבנר. באחרונה הודיעה הקבוצה על הקמת אלייד תשתיות - חברה בת חדשה שתשקיע בתחום התשתיות, בניהולו של עמי לנדאו, מי ששימש עד לאחרונה מנכ"ל חטיבת הזכיינות בשיכון ובינוי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker