פסגות בהמלצת תשואת יתר לפתאל: "תמשיך להציג צמיחה"

מניית קבוצת פתאל עלתה ב-25% מאז ההנפקה בפברואר, אך בבית ההשקעות פסגות סבורים כי המניה עדיין מתומחרת בחסר ■ האנליסט נעם פינקו: "פתאל תמשיך לצמוח, תוך שהיא נהנית מהניסיון הרב והניהול האיכותי לצד תנאי מקרו חיוביים"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רשת פתאל
מתמקדת במגזר העסקי באירופה ובנופש בישראל. רשת פתאלצילום: פתאל

הנפקת קבוצת המלונות פתאל, שבשליטת דוד פתאל (63.6%), היתה מהמוצלחות של 2018. מאז ההנפקה בפברואר, מניית פתאל כבר זינקה בשיעור של 25%, ושווי החברה הגיע ל-5.5 מיליארד שקל – כמיליארד שקל מעל מחיר ההנפקה. העלייה במניה יצרה רווחים נאים "על הנייר" לגופים המוסדיים הרבים שהשתתפו בהנפקה, וכן למשקיעים מהציבור.

גם לאחר העלייה החדה, בבית ההשקעות פסגות סבורים כי מניית פתאל מתומחרת בחסר, וכי יש לה עוד לאן לעלות. "פתאל תמשיך להציג צמיחה, תוך שהיא נהנית מהניסיון הרב והניהול האיכותי לצד תנאי מקרו חיוביים", הדגיש האנליסט נעם פינקו. פינקו העניק למניה המלצה של תשואת יתר עם מחיר יעד של 442 שקל, המגלם פוטנציאל עלייה של 16% ביחס למחיר השוק.

פתאל היא חברת המלונאות הגדולה בישראל, המנהלת כיום יותר מ-34 אלף חדרי מלון, מהם 13 אלף חדרים בבעלותה, 75% מהחדרים הם באירופה. במלונות באירופה, החברה מתמקדת בעיקר במגזר העסקי, בעוד בישראל המלונות הם גם למטרות נופש. בימים אלה, פתאל קרובה להשלים עסקה גדולה, שתעמיק עוד יותר את פעילותה באירופה; פתאל תרכוש 13 בתי מלון APPOLO בהולנד, כעסקה אסטרטגית, בתמורה לכ-160 מיליון יורו.

פינקו ציין לחיוב את העובדה שפתאל נמצאת בתנופת צמיחה כתוצאה מרכישות רבות וייזום מלונות חדשים. לדבריו, "פתאל רשמה בסוף 2017 קפיצת מדרגה עם רכישת פעילות המלונות של JOURIS INN בבריטניה, ואירלנד (יותר מ-8,000 חדרי מלון). הרכישה עשויה להוות כר להתרחבות נוספת של פתאל במדינה", הדגיש.

"לפני כמה שבועות חתמה פתאל גם על עסקה לרכישת פעילות של כ-2,000 חדרים בהולנד, ובנוסף נחתמו הסכמים להקמה של כ-4,000 חדרי מלון, רובם המוחלט באירופה, וברוב המקרים פתאל תשכור את הנכסים ותתפעל אותם ובחלקם הקטן היא תהיה גם הבעלים. אנו מניחים כי החברה תחתום על הסכמי הקמת מלונות נוספים באופן שוטף וכן על רכישות פעילות תפעול מלונות בעתיד", כתב פינקו.

פינקו סבור כי פתאל תיהנה בשנים הבאות מהגאות הפוקדת את ענף התיירות בישראל ובעולם. פינקו הזכיר כי בישראל, מזה שנתיים נרשמת עליה חדה בתיירות הנכנסת ב-20% ב-2017, וב-19% מתחילת 2018 – בעיקר בזכות הרגיעה היחסית במצב הביטחוני, רפורמת השמים הפתוחים ומאמצי משרד התיירות, שצופה המשך צמיחה.

במקביל, פינקו ציין שבאירופה התיירות הנכנסת צמחה ב-8% בשנת 2017 וצפויה לצמוח בכ-4% בשנה ב-2018-2019. לדבריו, "התיירות צומחת בשל שינוי בהעדפות צרכנים, גידול חד בתיירות מסין (בעיקר) והודו, התפתחויות טכנולוגיות והוזלה של כרטיסי הטיסה". פינקו ציין עוד כי ההכנסה הממוצעת לחדר באירופה צמחה ב- 3.5% בשנת 2017 וב-2.6% ברבעון הראשון של 2018. בנוסף, הזכיר פינקו לחיוב את העובדה שפתאל – שבשונה מרשתות בתי מלון בעולם – מחזיקה חלק מהנדל"ן של המלונות בבעלותה, מה שאיפשר לה לרשום רווחי שערוך לאורך השנים.

מודל התמחור של פינקו למניית פתאל מבוסס על היוון של תזרים המזומנים העתידי (DCF). המודל – שמשקלל שיעורי היוון של 9% - מניח צמיחה חדה ברווח התפעולי התזרימי של פתאל (EBITDA) בשנים הקרובות, לאור הרכישות והחוזים שנחתמו; וקובע את מחיר המניה של פתאל על 442 שקל – כאמור, 16% מעל המחיר הנוכחי. לדבריו, "לא מן הנמנע שפתאל תבצע עסקאות נוספות שאינן מתומחרות אצלנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker