אחרי האקזיט: עמיתים מתנגדת למענק הגדול של מנכ"ל פרוטרום

לקראת מכירתה הקרבה של פרוטרום, בניהולו של אורי יהודאי, לענקית התמציות IFF, קרא מנהל חטיבת ההשקעות בעמיתים לכלול את המשקיעים המוסדיים בהטבות שניתנות לבכירי החברות הציבוריות - ולא לתת למנכ"ל מענק חד פעמי של 20 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורי יהודאי
יורם גביזון

מנהל חטיבת ההשקעות בחברת עמיתים, ניר עובדיה, פירסם הודעת עמדה לקראת אסיפה כללית מיוחדת של חברת פרוטרום , שזומנה ל-6 באוגוסט. עמיתים, שמחזיקה ב-1.5% ממניותיה של פרוטרום, מתנגדת להצעה לאשר מענק חד פעמי של 20 מיליון דולר לאורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום, שעומדת להימכר לחברת IFF תמורת 7 מיליארד דולר. המענק הוסבר בתרומתו של יהודאי בביצוע והשלמת העסקה.

"לצד ההערכה הכנה שאנו רוכשים לפועלו של יהודאי ולתרומתו רבת השנים לביצועי החברה ולמיצובה כחברה מובילה בתחומה, אנו סבורים שמתן המענק, במזומן ובפעימה אחת, ללא מנגנונים לשמירה על הלימות אינטרסים עם בעלי המניות והחברה לטווח ארוך, אינו נכון, ועל כן אנו מתנגדים לו", כתב עובדיה בהודעת העמדה, והוסיף: "אנו קוראים לדירקטוריון פרוטרום לשקול שוב את אופן מתן המענק והרכבו, באופן שיביא לזהות אינטרסים בין המנכ"ל להצלחת החברה בטווח הארוך".

האסיפה תתבקש לאשר את העסקה עם ענקית התמציות והריח IFF תמורת 71.19 דולר במזומן ו-0.25 מניית IFF לכל מניית פרוטרום, מענק חד פעמי של 20 מיליון דולר ליהודאי, תכנית שימור ותשלומים של 2 מיליון דולר לשלושת נושאי המשרה הבכירים: המשנה למנכ"ל ומנהל הכספים, אלון גרנות; המשנה למנכ"ל וסמנכ"ל התפעול ושרשרת האספקה הגלובלית, עמוס ענתות; וסמנכ"ל הכספים, גיא גיל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker