ריגנרה של אינטרקיור החלה בניסוי קליני מכריע - והמניה עולה ב-4%

מניית אינטרקיור עולה לאחר שהחברה המוחזקת על ידה, ריגנרה, החלה בשלב השלישי בניסוי הקליני בתרופה RPh201 שמיועדת לטיפול ב-NAION, מחלה הגורמת לעיוורון

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעבדה לחקר הסרטן בלונדון, ב-2013
מעבדת מחקרצילום: Stefan Wermuth/רויטרס

חברת ריגנרה קיבלה מה-FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקאי) מעמד של מסלול מהיר לניסוי שהיא מבצעת ב-12 מרכזים רפואיים בארה"ב. הניסוי יכלול 234 מטופלים, המאובחנים ב-NAION לפחות שנה.

על פי התכנון, תוצאות סופיות של הניסוי צפויות להתקבל ב-2019. הניסוי יתבצע במתכונת של סמיות כפולה, כלומר הן הרופא המטפל והן המטופל לא יידעו מי קיבל את התרופה ומי קיבל את תרופת הדמה (פלסיבו).

המשתתפים יקבלו זריקה פעמיים בשבוע, במשך שישה חודשים. בדומה ליעד ולמבנה הניסוי בשלב השני שהסתיים, היעד המרכזי של השלב השלישי של הניסוי הוא להוכיח שיפור בחדות הראייה של לפחות 15 אותיות (שלוש שורות) במדד חדות הראייה (BCVA), מנקודת המוצא של הניסוי ועד לשבוע ה-26 שלו.

מחלת NAION היא מצב של נזק קבוע לעצב הראייה, כתוצאה מטראומה או מאוטם ראש עצב הראייה שאינו נגרם מדלקת עורקים. המחלה גורמת לאובדן כושר הראייה באופן מיידי, עד כדי עיוורון מוחלט. אינטרקיור מציינת שלמיטב ידיעתה, המחלה נפוצה בעיקר בקרב גברים לבנים בגילי 50 ומעלה, ומספרם מוערך ביותר מ-200 אלף בארה"ב לבדה, כשמדי שנה לוקים במחלה אלפי חולים חדשים.

מעמד המסלול המהיר שלו זכתה התרופה RPh201 עשוי לקצר את זמני הפיתוח ואת תהליך האישור בהתוויה זו. מעמד זה ניתן על ידי ה-FDA רק לתרופות שאותן רוצה הרשות לקדם על פי קריטריונים כמו צורך דחוף בשוק עקב אי-הימצאות תרופה מאושרת למחלה ותרופות שמצילות חיים. ריגנרה החלה בנוסף גם בשלב 2a של ניסוי בחולי אלצהיימר בקנדה, והחברה מדווחת כי קצב הגיוס וביצוע הניסוי מתקדם כמתוכנן. תוצאות הניסוי צפויות אף הן להתקבל במחצית 2019.

ריגנרה נמצאת בבעלות היזם ד"ר צדיק חזן, חיים הורביץ (בנו של אלי הורביץ, מנכ"ל ויו"ר טבע ז"ל), רון לובש ופרופסור מיכאל סלע, מממציאי הקופקסון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום