אג"ח א' של קבוצת חנן מור ייפרע במלואו ויימחק מהמסחר

הפירעון מצטרף לחמישה פירעונות מוקדמים בסדרה, בעוד שבמקור לא היתה בתשקיף החברה זכות לפירעון מוקדם של האג"ח

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת הנדל"ן חנן מור הודיעה היום (ג') על כוונתה לפרוע את מלוא אגרות החוב בסדרה א', בתמורה לתשלום בהיקף של כ-26.8 מיליון שקל. סדרה א' של החברה הינה הסדרה הראשונה אותה הנפיקה, בסך כולל של 60 מיליון שקל כערך נקוב. הזכאים לתשלום יהיו כלל המחזיקים באגרות החוב בתום המסחר ב-19 במאי 2011.

הפירעון המוקדם מצטרף לשורה של חמישה פירעונות מוקדמים אותם ביצעה החברה בסדרה א', בעוד שבמקור לא היתה בתשקיף החברה זכות לפירעון מוקדם של האג"ח. "מצבה האיתן של החברה מאפשר לה להחזיר הלוואה לא קטנה שנה קודם, בזמן שחברות אחרות מוצאות לנכון לגייס כספים", אומר היום עמי בשירי, מנהל הכספים בקבוצה. "החברה לא רואה סיבה להחזיק בחובות שאינה זקוקה להן".

עם פרוץ משבר הסאב פריים בשנת 2008 סבלו אגרות החוב של החברה מירידות שערים חריפות. לבקשת בעלי האג"ח כונסה בתחילת 2009 אסיפה של בעלי האג"ח בחברה, במסגרתה הציעה החברה לבצע פירעון מוקדם של אגרות חוב, לפנים משורת הדין.

כחלק מההחלטה, הוסכם בין הצדדים כי החברה תקבל זכות לפירעון מוקדם של התשלומים העתידיים במסגרת סדרה א'. בחודש פברואר 2009 פרעה החברה 25% מהיקף החוב למחזיקי אג"ח א', בהיקף כספי כולל של 15 מיליון שקל. בחודש אוגוסט 2009 החזירה החברה חלק נוסף מאג"ח סדרה א' בהיקף 17.8 מיליון שקל. בחודש מאי 2010 הקדימה החברה תשלום של כ-6 מיליון שקל למחזיקי אג"ח א', וכעת פורעת החברה שנה מראש את יתרת החוב לבעלי אג"ח, בתמורה לכ-27 מיליון שקל המוחקים את הסדרה מהמסחר.

בשל החלטת הצדדים המעורבים בשנת 2009, הפירעון המוקדם של האג"ח ייעשה לפי שווי הפארי של האג"ח בשוק, ולא יישא קנסות כנהוג בפירעון מוקדם של אג"ח ללא אישור בתשקיף. סדרה א' הנסחרת בתשואה נטו של 5.15% הגיבה בירידה של 1.26% להודעת החברה, ונסחרת כעת בשער של 121 אגורות.

"מטרת הגיוס החדש לא היתה לפרוע חובות, אלא להמשיך את הפיתוח העסקי של החברה", הוסיף בשירי, בהתייחסו לניגוד בין הפירעון המוקדם בסדרה א', לעומת הגיוס האחרון של כ-59 מיליון שקל בסדרה ד' בחודש פברואר.

קבוצת הנדל"ן חנן מור סיימה את שנת 2010 עם רווח של 11.3 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 7.2 מיליון שקל שרשמה ב-2009. במהלך השנה החולפת נרשמה עלייה בהיקפי פעילות הקבוצה, עם זכיות במכרזים בנתניה, רחובות, יבנה ובמצליח. בסך הכל מעורבת כיום הקבוצה ב-7 פרויקטים שונים ברחבי המדינה, שבהם 980 יחידות דיור. מתוך 7 פרויקטים של החברה, 5 נמצאים בביצוע בשטח. נכון לסוף דצמבר דיווחה החברה על 35 מיליון שקל בקופת המזומנים שלה.

כמו כן, החברה הודיעה כי בכוונתה לחלק בתחילת חודש מאי דיבידנד בהיקף של 3.8 מיליון שקל (30 אג' למניה) לבעלי המניות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker