חיים סבן פורש מהמרוץ לרכישת לאומי קארד

לאחר שיחות שנערכו בימים האחרונים עם בנק לאומי, בעל השליטה בלאומי קארד, נסוגה פרטנר מהעסקה ■ כעת נותרו שני גופים במרוץ וההכרעה תיפול בימים הקרובים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
חיים סבן
חיים סבןצילום: DENNIS BRACK / BLOOMBERG NEWS

חיים סבן פורש מהמרוץ לרכישת חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד. קבוצת פרטנר-סבן החליטה שלא להגיש הצעה מחייבת לרכישת לאומי קארד שבשליטת בנק לאומי (80%).

כעת נותרו בהתמודדות על לאומי קארד, ששווייה מוערך ב-2.5 מיליארד שקל, 2 קרנות השקעה אמריקאיות - ורבורג פינקוס המובילה במאבק וסנטרברידג'. המועד הרשמי להגשת ההצעות הרשמיות הוא 2 באוגוסט 2018, כלומר יום חמישי קרוב.

יו"ר פרטנר אדם צ'זנוף הגיע שלשום לישראל ואמור היה לפגוש ביום ראשון הקרוב את ירון בלוך, יו"ר לאומי קארד ומנכ"ל לאומי פרטנרס, המוביל את המגעים מטעם לאומי יחד עם חנן פרידמן, ראש חטיבת אסטרטגיה ורגולציה בלאומי. בסופו של דבר, לאחר שיחות שנערכו בין הצדדים בימים האחרונים, פרטנר נסוגה מהעסקה.

בלאומי הביעו באחרונה הסתייגויות לגבי סיכוייה של קבוצת סבן, בעלת השליטה בפרטנר, לקבל היתר שליטה בלאומי קארד, זאת כיוון שמניות השליטה בפרטנר המוחזקות על ידי סבן (כ-29.5%) משועבדות להאצ'יסון הסינית. כיום שווי המניות הללו כ-700 מיליון שקל כאשר ההלוואה שגויסה מסתכמת בכמיליארד שקל. סבן מנהל מגעים עם האצ'יסון להארכת ההלוואה שאמורה להיפרע בעוד כשנתיים.

גורמים שהיו מעורבים בעבר במשא ומתן מטעם פרטנר העריכו כי המחיר הגבוה המבוקש עבור חברת כרטיסי האשראי אינו כלכלי בין השאר לאור התחזיות על התגברות התחרות בתחום האשראי. בנוסף, הביעו אותם גורמים ביקורת על האופן הלא מקצועי שבו נוהל בשבועות האחרונים המו"מ מטעם לאומי פרטנרס. בפרטנר אומרים כי לא קיבלו תשובות לשאלות בסיסיות שהעלו.

שלשום, הכחישו בכירים בבנק לאומי את הדיווחים לפיהם נסגרה העסקה למכירת חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד ששבעלות הבנק לקרן ההשקעות הפרטיות האמריקאית ורבורג פינקוס. בלאומי טענו כי המגעים למכירה נמשכים עם גופים נוספים. את המגעים מטעם לאומי מובילים ירון בלוך, יו"ר לאומי קארד ומנכ"ל לאומי פרטנרס זרוע ההשקעות הריאליות של לאומי וכן חנן פרידמן, ראש חטיבת אסטרטגיה ורגולציה בלאומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker