אחרי אלטשולר - גם קרן הגידור הגדולה בישראל מתנגדת להדחת יו"ר שופרסל

קרן ספרה מציינת שאחת הסיבות להגדלת אחזקתה בשופרסל היא ניהולה של החברה תחת היו"ר הנוכחי ישראל ברמן, ומסתייגת מהנסיון להדיחו ללא הסבר, בתהליך לא שקוף וללא גילוי מלא לבעלי המניות

יורם גביזון
אורי גולדפרב
אורי גולדפרב, מנכ"ל ספרהצילום: יוסי זליגר

קרן ספרה, קרן הגידור הגדולה בישראל, מצטרפת לבית ההשקעות אלטשולר שחם ומביעה הסתייגות מוחלטת מניסיונה של דיסקונט השקעות להדיח את ישראל ברמן, יו"ר חברת שופרסל.

ספרה, שמחזיקה במניות שופרסל בשווי של 100 מיליון שקל (2%), שלחה מכתב לדירקטוריון שופרסל שמתכנס בדקות הקרובות, בעקבות הפרסומים שבישיבה הקרובה יצביעו חברי הדירקטוריון על הדחת ברמן. "מהלך שאנו רואים בחומרה רבה ושלטעמנו אינו מקדם את טובת החברה"  כותבת ספרה במכתבה. "כקרן גידור שמטרתה העיקרית היא יצירת ערך למשקיעיה, אנו מאמינים כי אחזקה בחברת שופרסל תרמה, ויכולה להמשיך ולתרום, ליצירת ערך זו. אנו מאמינים בדרכי ניהולה והתנהלותה של החברה בשנים האחרונות, ובעיקר תחת הנהגתו של יו"ר הדירקטוריון הנוכחי, כגורמים בעלי המשמעות העיקרית לצמיחתה של החברה וקריטיים להמשך גידולה.

"הלכה למעשה, אחת הסיבות המרכזיות להמשך תמיכתנו בחברה וגידול אחזקתנו, היא פעילותם הראויה של חברי דירקטוריון החברה תחת ניהולו של היו"ר הנוכחי. אנו מאמינים כי מר ברמן, בתפקידו כיו"ר הדירקטוריון פעל בשנים האחרונות באופן מקצועי ונאות בתפקידו זה והוביל את החברה לצמיחה והישגים משמעותיים - תוך נקיטת מהלכים אסטרטגיים שחיזקו ביותר את מיצובה של החברה בשוק הקמעונות וסוללים את דרכה להמשך הובלה של השוק בשנים הבאות.

"לפיכך, אנו תמהים מאד על הניסיון לכאורה להוביל להדחתו של מר ברמן מתפקידו בעיתוי זה. במידה והפרסומים בעיתונות נכונים, ואכן מתקיים דיון על המשך תפקידו של מר ברמן בישיבת הדירקטוריון הקרובה, הרי שברצוננו להביע את הסתייגותנו המוחלטת מכל מהלך שכזה, ללא הסבר לגבי הסיבות לניסיון הדחתו של היו"ר וללא שקיפות וגילוי מלא לכל בעלי המניות של החברה.

"אין לנו ספק כי דירקטוריון החברה יבין את חובתו האישית והתאגידית לפעול לטובת החברה, ואנו סמוכים ובטוחים כי חברי הדירקטוריון יכבדו את חובתם לטובת החברה וכלל בעלי מניותיה, ויפעלו בצורה הראויה כפי שנהגו עד היום", כותבת ספרה במכתבה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker