ודנטרה של כלל ביוטכנולוגיה גייסה 17.5 מיליון דולר

לוודנטרה שתי טכנולוגיות עיקריות, ICMV ו-Amphiphile - שמיועדות לגרום ל"עירור" ספציפי וחזק במיוחד של מערכת החיסון כנגד תאים סרטניים - ללא פגיעה ברקמות רגילות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
תא סרטניצילום: צילום מיקרוסקופ ק

ודנטרה (Vedantra) חברה בת (62%) של כלל ביוטכנולוגיה , גייסה 17.5 מיליון דולר. מרבית הסכום הגיע ממשקיעים אמריקאים בהלוואות - שיומרו למניותיה במסגרת גיוס ההון שוודנטרה צפויה להשלים בתקופה הקרובה.

ודנטרה היא חברת אימונותרפיה, שמפתחת טכנולוגיות חיסון שבאמצעותן מוצגות למערכת החיסונית של הגוף "מטרות", שצפויות לאפשר תגובה יעילה לאורך זמן נגד תאי סרטן. החברה נערכת להתחיל בניסויים קליניים בחיסונים טיפוליים בהתוויות של סרטן הלבלב ושל ממאירויות ראש וצוואר.

לוודנטרה שתי טכנולוגיות עיקריות, ICMV ו-Amphiphile - שמיועדות לגרום ל"עירור" ספציפי וחזק במיוחד של מערכת החיסון - ללא פגיעה ברקמות רגילות - וזאת על ידי חשיפת קישריות הלימפה, מרכזי פעילות של מערכת החיסון, למרכיבי החיסון.

ב-Amphiphile, הטכנולוגיה שבה מתמקדת ודנטרה, החלבון שנגדו רוצים ליצור תגובה חיסונית מחובר ל"עוגן" כימי המצמיד אותו לאלבומין. אלבומין הוא חלבון נפוץ ברקמות הגוף והוא מופנה לקישריות הלימפה ומתרכז בהן. על ידי הצמדה לאלבומין, גם החלבון שכנגדו רוצים ליצור תגובה אמור להתפתח.

בצורה דומה, יכולה Vedantra לתעל גם חומרים מעודדי תגובה חיסונית אל קישריות הלימפה, וזאת על מנת להגביר את הפעילות בהן - אך ללא חשיפה של שאר הגוף לחומרים אלה, וכך לשפר את בטיחותם.

ודנטרה החלה במחצית הראשונה של 2018 בניסוי קליני ראשון בטכנולוגיה זו להתוויה של סרטן ראש וצואר מישני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker