רמי לוי משתלט על קופיקס במחיר סוף עונה

קופיקס תקצה לרמי לוי 30% נוספים מהונה תמורת מניות רמי לוי בשווי של 35 מיליון שקל, ותעביר לרמי לוי ללא תמורה 30% ממניות סופר קופיקס

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף קופיקס
יורם גביזון

חברת רמי לוי השלימה הערב (ג') את רכישת השליטה בחברת קופיקס מידי אבי כץ, ואת רכישת הבעלות המלאה בחברה הבת סופר קופיקס. רמי לוי וקופיקס חתמו הערב על תוספת להסכם המקורי ביניהן מתחילת ינואר 2018.

על פי ההסכם המתוקן, הקצתה קופיקס לרמי לוי מניות נוספות שהגדילו את אחזקתו מ-20% בדילול מלא ל-50.01% (בדילול מלא), תמורת הקצאה של 1.38% ממניות רמי לוי ששווין 35 מיליון שקל. ההקצאה נעשית על בסיס מחיר הבורסה של מניות קופיקס בניכוי הנחה של 15%. בעקבות ההקצאה יקטן חלקו של כץ בקופיקס מ-23% ל-14.1%, וחלקה של בתו חגית שינובר ירד מ-12.15% ל-7.6%. גם חלקו של הציבור ירד מ-21.8% ל-13.3%.

רמי לוי הכניסה תיקון בהסכם המקורי ששיפר את מצב החברה, ולפיו קופיקס תעביר לה ללא תמורה 30% ממניותיה של החברה הבת סופר קופיקס, שמפעילה 30 סופרמרקטים, כך שרמי לוי תחזיק במישרין ובעקיפין ב-65% ממניותיה של סופר קופיקס, שהוא הנכס שרמי לוי רואה בו את פוטנציאל ההשבחה העיקרי.

שיפור משמעותי נוסף שהוכנס בהסכם המתוקן נוגע למימוש האופציה לרכישת אחזקתה של קרן גרין לנטרן, שבניהול ריצ'י האנטר, בחברת סופר קופיקס. על פי ההסכם המקורי, קיבלה קופיקס אופציה ל-18 חודשים לרכוש מגרין לנטרן 50% ממניותיה של סופר קופיקס תמורת ההלוואה וההשקעה של גרין לנטרן ברשת המרכולים, בהיקף כולל של 50 מיליון שקל. על פי ההסכם המתוקן, הודיעה קופיקס לגרין לנטרן על מימוש האופציה תמורת 35 מיליון שקל בלבד.

שיפור נוסף מבחינתו של רמי לוי הוא שעל פי ההסכם המתוקן יתקבלו כל ההחלטות ברוב רגיל, ואין צורך ברוב מיוחד בדירקטוריון החברה כדי לקבל החלטות מסוימות, ועל כן אין לבעלי השליטה הקודמים בקופיקס - אבי כץ, חגית שינובר, גיל אונגר, בנימין פרקש וחנניה שמש - זכויות וטו על קבלתן.

ההסכם משקף את ההרעה במצבה של קופיקס, שסיימה את הרבעון הראשון של 2018 בהפסד של 3.7 מיליון שקל במחזור של 75 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 814 אלף שקל במחזור של 78 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2017, והפסד של 1.6 מיליון שקל במחזור של 304 מיליון שקל ב-2017 כולה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker