תשובה מציע לרכוש מניות של דלק מהציבור ב-182 מיליון שקל

בעל השליטה בקבוצת דלק מציע לרכוש מהציבור 350 אלף מניות של הקבוצה ■ המחיר המוצע כולל פרמיה של 4% ביחס לשער הסגירה של המניה במסחר אתמול בבורסה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק
יצחק תשובה, בעל השליטה בדלקצילום: דודו בכר

איש העסקים יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק , מציע לרכוש מבעלי המניות של החברה 350 אלף מניות - 3% מהונה של החברה. תשובה מציע לרכוש את המניות באמצעות החברה הפרטית אפריל אם.איי סוכנות לנדל"ן בשליטתו במחיר של 520 שקל למניה, ובחישוב כולל - 182.5 מיליון שקל.

המחיר שתשובה מציע מגלם פרמיה של 4% ביחס לשער הסגירה של מניית דלק בבורסה אתמול (500.1 שקל למניה). לעומת זאת, המחיר הממוצע של מניית דלק בששת החודשים שקדמו להצעת הרכש הוא כ-544.3 שקל - גבוה בכ-4.6% ממחיר הצעת הרכש.

תשובה מחזיק בשרשור סופי ב-60.5% מהון המניות של דלק, והוא גם מכהן בה כדירקטור, מבחינתו, זו הבעת אמון בחברה. הבוקר (ג') דיווחה דלק לבורסה כי היא התבקשה לפרסם לציבור בעלי המניות של החברה, מפרט הצעת רכישה רגילה, במסגרתו מציע תשובה לרכוש כ-7.42% מהחזקות הציבור בדלק. דלק עצמה מדגישה כי היא אינה צד להצעת הרכש מכל בחינה שהיא, ואינה אחראית לאמור במפרט או לקיום התחייבויותיו של תשובה על פיו. כמו כן, לאור הגודל שלה, ההצעה אינה כפופה לתקנות ניירות ערך (הצעת רכש).

בסוף החודש שעבר דיווחה דלק כי תחלק דיווידנד של 120 מיליון שקל לבעלי המניות. יתרת הרווחים הצבורים של הקבוצה הסתכם לאחר החלוקה בכ-2.75 מיליארד שקל. עיקר (60%) הדיווידנד (72 מיליון שקל) הגיע לכיס של בעל השליטה, תשובה.

קבוצת דלק רשמה ברבעון הראשון של 2018 עלייה של כ-10% ברווח הנקי, לכ-243 מיליון שקל. זאת, לעומת רווח נקי של כ-220 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות הקבוצה ברבעון הראשון זינקו בשיעור של כ-15% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, והסתכמו לכ- 1.78 מיליארד שקל, לעומת כ-1.54 מיליארד שקל ברבעון המקביל. העלייה נובעת בעיקרה מעלייה בהכנסות הקבוצה מפעילות הדלקים, וכן מהגידול בקצב ההפקה בפרויקטים של החברה בים הצפוני.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker