הכסף החם: הישראלים השקיעו בדולרים ובמניות טכנולוגיה במהלך יוני

אפיק האג"ח הכללי ספג פדיונות כבדים של יותר מ-1.1 מיליארד שקל בחודש שעבר - וכמעט 4 מיליארד שקל בשלושה חודשים ■ מניות הטכנולוגיה נהנו מזרימת כספים חריגה ביחס לעבר

גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הבורסה בתל אביב
הבורסה בתל אביבצילום: BAZ RATNER/רויטרס
גיא ארז

ניתוח תנועות ההון בתעודות סל וקרנות נאמנות של החודש שעבר מצביע על מעבר הון מאפיקי האג"ח השונים למניות היי-טק בת"א ולחשיפה דולרית, הן באופן ישיר והן בחשיפה משנית. כך עולה מנתוני הכסף החם בפורטל Finance של אתר TheMarker.

>> למדור "הכסף החם" בדסקטופ - לחצו כאן

>> למדור "הכסף החם" במובייל - לחצו כאן

במהלך יוני נרשמו גיוסים של יותר מ-400 מיליון שקל באפיק ת"א טק עילית , כלומר חשיפה למדד זה בבורסה המקומית - מה שממצב אותו כאפיק המגייס ביותר באותו חודש. זו קפיצה משמעותית בסכומי הגיוסים של אפיק זה, שמעולם לא חווה גיוסים כאלה, והיא זינקה ביותר מ-2,750% בהשוואה לחודש הקודם. אחריו בסכומי הגיוסים נמצא הדולר האמריקאי (כ-230 מיליון שקל - עלייה של 12.3%) והאפיק החשוף למניות אמריקאיות בתחום ה-e-commerce (רכישות האונליין), בסך 210 מיליון שקל - עלייה של כ-28%.

מנגד, בגזרת הפדיונות, אפיק האג"ח כללי רשם פדיונות של קרוב ל-1.2 מיליארד שקל, והוא מוביל בפער ניכר את הטבלה. אחריו נמצאים האפיקים ת"א 125 (330 מיליון שקל) , מניות כללי (כ-270 מיליון שקל) ומדדי התל בונד - תל בונד שקלי (כ-170 מיליון שקל) ותל בונד 20 (145 מיליון שקל). זה המשך המגמה של החודשים האחרונים, שבמסגרתה רוב האפיקים הגבירו את סכומי הפדיונות בהם. כך, בהסתכלות רבעונית (שלושה חודשים) אפיק האג"ח הכללי מסכם פדיונות של יותר מ-3.8 מיליארד שקל, ואפיקי המניות כללי וחשיפה לת"א 125 רושמים פדיונות של 740 ו-700 מיליון שקל, בהתאמה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker