ועד עובדי פסגות: "לא נחתום על ההסכם הקיבוצי הגרוע בישראל"

סכסוך העבודה בבית ההשקעות הוכרז בתחילת מאי, ומאז כבר הושבת כמה פעמים, אך הפתרון לא נראה באופק ■ הוועד: "ההנהלה נהנית ממסיבות פרטיות וטיסות למונדיאל, ואנחנו מקבלים שכר מינימום" ■ ההנהלה: "למרות משא ומתן והישגים, נראה שהוועד לא מעוניין לחתום על הסכם הוגן לטובת העובדים"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פסגות
אסא ששון

סכסוך העבודה בין העובדים להנהלה בבית ההשקעות פסגות, שהוכרז בתחילת מאי, עדיין לא הגיע לקצו. נראה כי על אף שהעובדים כבר השביתו את בית ההשקעות כמה פעמים, המגעים בין ההנהלה לעובדים לא מצליחים להבשיל לכלל הסכם קיבוצי.

במייל שיצא היום (ב') לעובדי פסגות והגיע לידי TheMarker כותבים חברי הוועד: "אנחנו מודעים לפגיעה בשכרכם בעקבות הצעדים הארגוניים, ועל הרצון שלכם לחתום על הסכם קיבוצי מהר ככל האפשר. יחד עם זאת, ולאחר שבחנו שוב את הצעת ההנהלה, הגענו למסקנה המתבקשת שעל ההסכם הקיבוצי הגרוע בישראל, אנחנו לא מסוגלים לחתום".

עוד מוסיפים ראשי הוועד, שמאוגדים תחת כוח לעובדים: "תוספות שכר זעומות למי שלא מרוויח שכר מינימום, מנגנון עליית שכר שנתי מבזה שרובו תלוי ביצועים (כאשר כולם יודעים מהם ביצועי החברה השנה), בלי שום התחייבות לתקציב רווחה - לא בשביל זה קיבלנו מכם את המנדט לנהל משא ומתן מול ההנהלה. ההנהלה אדישה לסבל של הלקוחות ולמצבם של העובדים. עובדים מכל דרגות השכר בחברה נוטשים את פסגות בהמוניהם, ויש קושי רב לגייס אנשים במקומם".

לדברי הוועד, "הנהלת החברה תעשה הכל על מנת לשמר את פערי השכר הענקיים. הם יסבירו למה לעובד שמרוויח פה 6,000 שקל אפשר לתת רק תוספת שכר של 80 שקל, בעוד שהם נהנים ממשכורות עתק. הם יסבירו למה האירוע השנתי שלנו יהיה בבריכה, כאשר הם נהנים ממסיבות פרטיות מפנקות להנהלה, וטסים למונדיאל על חשבון החברה 'לחיזוק הקשר עם הסוכנים'".

לבסוף הם כותבים :"ברור לנו שהמשמעות של אי-קבלת הצעת ההנהלה היא שפנינו למאבק ארוך ואנו נערכים לכך. נעשה הכל על מנת לצמצם למינימום את הצעדים שיפגעו בשכרכם. התמיכה והגיבוי שלכם, עובדי פסגות, הם שנותנים לנו את הכוח להמשיך קדימה, גם ברגעים שאנחנו מבינים שבצד השני אין פרטנר אמיתי לשיפור משמעותי והשקעה אמיתית בהון האנושי של פסגות. אבל ברור לנו, שבקצה המנהרה יש אור, ובסוף יהיה פה הסכם קיבוצי שישפר משמעותית את מצבם של כלל עובדי החברה, כי אין דרך אחרת להבטיח את המשך השגשוג של החברה הזאת".

מהנהלת פסגות נמסר: "הנהלת פסגות מביעה פליאה על הודעת הוועד. מזה תקופה מתקיים משא ומתן בין ההנהלה לנציגי הוועד ואף נרשמה התקדמות משמעותית. לצערנו, נראה כי נציגי הוועד מבקשים להמשיך את סכסוך העבודה, ולא לחתום על הסכם קיבוצי הוגן לטובת עובדי החברה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker